Kalafat, “Her projemize şehitlerimizin adını veriyoruz”

İlimizde günden güne genişleyen kardeş köy okulları gönüllüleri anlamlı projelere

EĞİTİM 26.11.2021, 15:28
Kalafat, “Her projemize şehitlerimizin adını veriyoruz”

Kalafat, “Her projemize şehitlerimizin adını veriyoruz”

İlimizde günden güne genişleyen kardeş köy okulları gönüllüleri anlamlı projelere imza atmaya devam ediyor. En büyük desteği şehit ailelerinden aldıklarını söyleyen Kardeş Köy Okulları Kurucusu Hilal Kalafat, hayata geçen projelerimizde hem şehitlerimizin ismini yaşatıyoruz hemde köy okullarında okuyan çocuklarımıza yardım eli uzatıyoruz” dedi.

Kardeş Köy Okulları gönüllülerin yapmış oldukları çalışmalar ses getirmeye devam ediyor. İki gönüllü tarafından başlatılan çalışmalar gün geçtikçe genişliyor. Şuan binleri bulan gönüllülerin desteği ile köy okullarında yaşayan ihtiyaç sahibi çocuklara gereken destek veriliyor. Gönüllülere en büyük desteği başta şehit aileleri veriyor. Şehitlerin adının yaşatılması için yapılan çalışmalarda son 3 ayda 1000 çocuğun ihtiyaçları karşılandı.

“Bu yolda kocaman bir aile olduk”

Yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Kardeş Köy Okulları Kurucusu Hilal Kalafat, “Kardeş Köy Okulları projemize ev hanımı Nazmiye Karaman ile beraber kurduk. Amacımız hem şehitlerimizin ismini yaşatmak hemde köy okullarında okuyan çocuklarımıza yardım eli uzatmak oldu. Başladığımız bu yolda en büyük destekçimiz şehit ailelerimiz oldu. Ben projelere destek veren şehitlerimizin kıymetli ailelerine, gönüllülerimize ve yetkililerimize sonsuz teşekkür ediyorum. Daha sonra gönüllülerimiz gün geçtikçe genişlemeye başladı. Binleri geçen gönüllülerimiz içerisine ev hanımları, öğrenciler, avukatlar öğretmenler, asker ve polislerimiz katılarak bu yolda kocaman bir aile olduk. Proje kapsamında köylerde okuyan ihtiyaç sahibi çocuklarımıza kırtasiye malzemeleri, bot, mont, ayakkabı, süveter ve kazak gibi temel ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Gönüllerimizin desteği ile son 3 ayda 1000 çocuğumuza ulaştık ve her bir köy okulunda bir şehidimiz adını yaşattık. Şehit eşleri ve kardeşleri ile birlikte gidiyoruz” dedi.

“Her projemize şehitlerimizin adını veriyoruz”

Gönüllülerin desteği ile bugüne kadar birçok projeye imza atıklarını söyleyen Kalafat, hayata geçirdiğimiz her projede şehitlerimizin adını veriyoruz” dedi. Kalafat, ““Türkiye'nin dört bir tarafında projemizi yürütüyoruz fakat Afyon en çok kütüphane açtığımız en fazla köy okulu projesi yaptığımız yer. Bugüne kadar 20 şehit kütüphanesi ve sayısız köy okulu projesi yaptık. Her zaman yolumuzda bir önceki günden daha kararlıyız. Bu vatan uğruna şehit olan tüm kahramanlarımızın da ismini Afyon'da yaşatıyoruz tabiki Afyonlu şehitlerimizin de ismini yaşatıyoruz. Her hafta bir köyde oluyoruz. Çocuklar bizden daha heyecanlı biz çocuklara slogan atın demiyoruz ama şehitlerimizin fotoğrafını görünce en büyük asker bizim asker diyorlar. Birde şehitlerimizin resimlerini almak için birbiri ile yarışıyorlar. Tüm projelerimizi şehit ailelerinden izin alarak yapıyoruz. Afyona gelen şehit ailelerimiz ne kadar duyarlı bir şehir diyorlar ve buradan biryandan hüzünlü bir yandan mutlu ayrılıyorlar. Sadece köy okullarına değil mahallelere de gidiyoruz”

Yorumlar (0)
banner659
12
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 28 Kasım 2021
İmsak 06:20
Güneş 07:47
Öğle 12:51
İkindi 15:23
Akşam 17:45
Yatsı 19:06