1000’in üzerinde öğretmene eğitim verildi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve SODİMER işbirliği ile ilimizde görev yapan öğretmenlere

EĞİTİM 13.04.2021, 16:05
1000’in üzerinde öğretmene eğitim verildi

1000’in üzerinde öğretmene eğitim verildi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve SODİMER işbirliği ile ilimizde görev yapan öğretmenlere “Pandemi döneminde öğretmen olmak” adlı seminer verildi. Seminere binin üzerinde öğretmen katıldı.
 

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim Araştırma Merkezi (SODİMER) işbirliği ile ilimiz öğretmen ve idarecilerine SODİMER Başkanı Prof. Dr. Levent Eraslan tarafından "Pandemi Döneminde Öğretmen Olmak" konulu çevrim içi eğitim semineri verildi. Seminere ilimizden 1000'in üzerinde öğretmen katıldı.

Dijitalleşme sürecine öğretmenlerimiz uyum sağladı

Seminerin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın; "Salgın döneminde tüm dünyada eğitim-öğretim faaliyetleri daha çok çevrim içi olma eğilimine girdi. Bu süreçte eğitim uygulamaları da dijitalleşerek bu sürece uyum sağladı. Bu uygulamaları kullanabilen öğretmenler değişime daha kolay uyum sağlayabildiler. Bu bağlamda eğitimi organize eden Ar-Ge Birimimize, tüm katılımcılara ve Prof. Dr. Levent Eraslan hocamıza teşekkür ediyorum." dedi.

Eraslan Uzaktan eğitimin önemini anlattı

Seminerde Prof. Dr. Levent Eraslan salgın sürecinde uzaktan eğitim ile birlikte ölçme ve değerlendirme çalışmalarının da çevrimiçi planlandığının ve yürütüldüğünün altını çizerek yazılılardan, veli toplantılarına kadar çok büyük bir alanda dijital dünyanın bizi kapsadığını, değişen çağın gereklerine göre tüm paydaşların kendilerini geliştirmelerinin artık bir zorunluluk olduğunu vurguladı.

Yorumlar (0)
10
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 19 Mayıs 2021
İmsak 03:54
Güneş 05:35
Öğle 12:59
İkindi 16:52
Akşam 20:13
Yatsı 21:48