Ustalık ve kalfalık belgesi olanlara diploma müjdesi

Dinar Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Fahrettin AYGÜNDÜZ tarafından yapılan

DİNAR 16.08.2020, 23:25
Ustalık ve kalfalık belgesi olanlara diploma müjdesi

Ustalık ve kalfalık belgesi olanlara diploma müjdesi


Dinar Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Fahrettin AYGÜNDÜZ tarafından yapılan bilgilendirmeye göre; Ustalık/Kalfalık belgesi olanlarında Meslek Lisesi Diploması alabileceklerdir.
Mesleki Eğitim Merkezi müdürü Fahrettin AYGÜNDÜZ:” Daha önceleri Çıraklık Eğitim Merkezi olan okulumuzun adı Mesleki Eğitim Merkezi olarak değiştirilmiştir. 2019 yılı Temmuz ayında yapılan değişiklik ile artık okulumuzdan mezun olan öğrencilerimiz Mesleki Lisesi diploması alabilmektedirler. Öğrencilerimiz okulumuza kayıt yaptırdıkları andan itibaren sigortalı olmakta bunun yanı sıra aylık asgari ücretin 1/3 oranında maaşlarını almaktadırlar. Öğrencilerimiz 1 gün okulumuzda ders görmekte diğer günler ise işyerlerinde usta öğreticilerin aynında çalışmaya devam etmektedir. Okulumuzda gördükleri dersler ile 12.sınıfın sonunda Ustalık belgesinin yanında Meslek Lisesi diploması da alabilmektedirler. Mesleki eğitimin canlanması açısından son derece önemli bir adım atılmıştır.

Bakanlığımız tarafından yapılan değişiklik ile daha önceden okulumuzdan ustalık/kalfalık belgesi almış olanlar da fark dersleri vererek Meslek Lisesi Diploması alabileceklerdir. Bunun için diploma almak isteyen Ustalarımız veya Kalfalarımız Yeni sanayi sitesinde bulunan okulumuza başvurup daha detaylı bilgi alabilirler.” Dedi.
Okul kayıtları hakkında da bilgi veren Müdür Fahrettin AYGÜNDÜZ: Geçen yıl geldiğimizde okulumuzda son derece düşük sayıda bir öğrenci vardı. Yapılan değişiklik ve çalışmalar sayesinde Çırak sayımız geçtiğimiz yılın sonunda 70 e yükselmiştir. Bu yıl yapılan tanıtımlar ve bilgilendirmeler ile 40 ın üzerinde yeni kayıt olan öğrencimiz vardır. Bunda katkısı olan ortaokullardaki tercih komisyonlarında görev alan İdareci ve öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ederim.
Kayıtlarımız 31 Aralık 2020 tarihine kadar devam etmektedir. Öğrencilerimizi ve velilerimizi okulumuza bekleriz.” Dedi.

Yorumlar (0)
14
kapalı
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 16 Nisan 2021
İmsak 04:45
Güneş 06:13
Öğle 13:03
İkindi 16:44
Akşam 19:42
Yatsı 21:04