02 Şubat 2019 Cumartesi 02:36
Öztürk, “Saffet Acar Dinar’a sevdalıdır”

Öztürk, “Saffet Acar Dinar’a sevdalıdır”

İyi Parti Dinar İlçe Başkanı Raif Öztürk, yerel seçim çalışmalarını gözden geçirdikleri yönetim kurulu toplantısı sonunda yaptığı yazılı açıklamada:

“İYİ Parti Dinar İlçe Yönetim Kurulu, haftalık toplantısını 31.01 2019 Perşembe günü ilçe teşkilatında yapmış ve 31 Mart 2019 Pazar Günü yapılacak olan Mahalli İdareler Seçim çalışmalarını gözden geçirmiştir. Toplantı sonunda hazırlanan “Basın Bildirisi”nin yerel basınımız vasıtasıyla Değerli Dinarlı hemşehrilerimizle paylaşılması kararlaştırılmıştır.

SEÇİMİN DEMOKRASİ ŞÖLENİ OLMASI DİLEĞİMİZDİR

Değerli Basın, Saygıdeğer Dinarlılar;

Partilerimiz demokrasinin vazgeçilmez kuralı olan yeni bir seçim için hazırlıklarını yapıyor. İYİ PARTİ İlçe Teşkilatı olarak; öncelikle ve bir kez daha 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Seçiminin; ilçemizde ve ülkemizin her köşesinde saygı, sevgi ve hoşgörüyle; demokrasi şöleni içinde geçmesini temenni ediyoruz. Görünen o ki ilçemizde üç hemşehrimiz Belediye Başkanlığı için, yani Dinar’a Yerelde hizmet için yarışacak. Bu yarışın kendilerine ve ilçemize hayırlı olmasını diliyoruz.

SEÇİME GİTTİGİMİZİN ŞUURUNDAYIZ

Değerli Basın, Saygıdeğer Dinarlılar;

İYİ Parti Dinar Teşkilatı olarak; inancı, imanı, ilmi, milli şuuru, manevi değerlerimizi, sevgi ve kardeşliği ilke edinerek ülkemizin ve ilçemizin sevdasıyla, büyük bir heyecan ve samimiyetle yola çıkmış bulunuyoruz. Amacımız daha İYİ bir Dinar, daha İYİ bir Türkiye; huzurlu bir Dinar, huzurlu bir Türkiye; çağdaş bir Dinar, kalkınmış, yurttaşları mutlu bir Türkiye’dir. Bunun yolunun öncelikle iç barıştan, birlik, beraber ve kardeşlik duygularının gelişmesi ve iç cephenin güçlenmesinden geçeceği bilincindeyiz. O yüzden başkalarının bizim için ne düşündükleri, ne söyledikleri ilgi alanımızda değildir… Biz ülkemizin, elbette mahalli bir seçim olduğu için en çok da ilçemizin huzuruna, kardeşliğine, birlik beraberliğine talibiz. Savaşa gitmediğimizin, nihayetinde ilçe belediyemizin yönetimi için hizmet yarışına çıktığımızın şuurundayız. 31 Mart gelip geçecek, fakat bizler yine bu ilçede yaşamaya devam edeceğiz.

SAFFET ACARLA BAŞIMIZ DİK, YÜZÜMÜZ AK

Değerli Basın, Saygıdeğer Dinarlılar;

Dinar’ımızın karasevdalısı, ilçemizin ve hemşehrilerinin huzuru, birlik ve beraberliğini her şeyin önünde tutan, herkesi kucaklayan; seçildiği ilk gün parti rozetini çıkaran, vatandaşları ayrıştırmadan belediyeyi on yıldır huzur içinde yöneten Sayın Saffet Acar’la yeniden yola devam etmek istiyoruz.

Başımız dik, yüzümüz ak; çalmayan çaldırmayan bir başkanla yola çıkıyoruz. Gururluyuz, nefsini yenmiş, mahallelerden önce gönüllere yol yapmış, mütevazı, samimi; para pul, şan, şöhret değil insan dostu, garip dostu İYİ yürekli bir insanla yola devam diyoruz. Mutluyuz, fakir, zengin; köylü, şehirli, uzak, yakın demeden tüm Dinarlının acısında, sevincinde, nişanında, düğününde, ölümünde bulunan bir güzel insanla yola devam etmek istiyoruz.

SAFFET ACAR, DİNAR’A SEVDALIDIR

Saffet Acar, Dinar’ın her ovasında adı, Dinar’ın her sokağında izi ve hizmeti olan; yediden yetmişe her yaştan insanla kucaklaşabilen bir insandır. Toprağın, çiftin, çubuğun kıymetini bilen; Dinarlıya iş, aş temin etmeyi; Dinar’ın huzuruna, mutlu geleceğine katkı sağlamayı amaç edinen bir insandır. Bu amaç ve Dinar sevdasıyla daha büyük imkânları elinin tersiyle geri çeviren; işini Dinar’da geliştirmek ve üç beş garibe daha iş verebilmek için çırpınan; “Dinar benim sevdamdır. Benim Dinar’a Dinarlıya vefa borcum var” diyebilen ve zora talip olan, engelleri aşmaya, Dinar’a sahip çıkmaya ahtı olan fedakâr bir insandır Saffet Acar…

Saffet Başkanı çok anlatmanın gereği yoktur. Dinar O’nu ta ilkokul yıllarında üretken bir toprak çocuğu olarak bilir. Dinar O’nu dürüst, çalışkan iş adamı olarak bilir. Dinar O’nu Dinar’a hizmet aşkıyla Sivil Toplum Gönüllüsü olarak bilir… Dinar O’nu kimsenin tepesinde gezmeyen, kibirden arınmış bir gönül adamı olarak bilir. Dinar O’nu kimseyi ötelemeyen, kapısı her görüşten insana açık, Cumhuriyetin kuruluş felsefesinden, Yüce Dinimizin değer ölçülerinden taviz vermeyen gerçek bir Anadolu aydını olarak bilir.

Saffet Başkan, on yılda “insan odaklı belediyeciliğin” ne olduğunu göstermiş, belediyenin asli görevlerinin yanı sıra, insanlarımızın, ilçemizin ufkunu açmak, ekonomik, sosyal ve kültürel hayatına katkı sağlamak için çırpınmış durmuştur. Kaybettiğimiz değerlerimizi kazanmak, zengin kültürel değerlerimizi geliştirmek adına güzel hizmetlere imza atmıştır. Eğitime, eğitimciye, geleceğimizin teminatı gençlerimize, yaşlılarımıza değer vermiş; kimselerin kimsesi olmayı ilke edinmiştir.

SAFFET ACAR’IN DİNAR İÇİN HAYELLERİ DÜŞLERİ VAR

Elbette düşlerinin tamamını gerçekleştirdiği söylenemez. Ancak Dinar için hayalleri, düşleri bitmemiştir. Engelleri aşarak, dürüst ve mütevazı kişiliğiyle hem Dinar’da kardeşliğe, birlik, beraberlik ve huzura katkı sağlayacak; hem de çağdaş bir kent yapmak için projelerinin takipçisi olacaktır. Dinar’ın kültürel, sosyal ve ekonomik hayatına ivme kazandırmaya devam edecektir. Dinar bu İYİ başkanla önümüzdeki süreçte daha İYİ olacaktır.

Biz biliyor ve inanıyoruz ki Dinar ve Dinarlı Saffet Başkanla birlikte yüzünü güneşe dönecektir. Güneş, medeniyet demektir. Güneş, sevgi, hoşgörü, sıcaklık, huzur, İYİLİK demektir. Saffet Başkan, kendisine oy verenlerin başını eğdirmemiştir. On yıl boyunca Belediye Dinarlıyı susuz, ekmeksiz koymamış, çöpünü almış, yolunu, kanalizasyonunu, kaldırımını imkânlarını en iyi şekilde kullanarak yapmıştır. Bunun yanı sıra insan odaklı sosyal belediyecilik anlayışı ile gariplerin, kültür hayatımızı canlandırma gayreti ile geleceğimizin yanında, arkasında olmuştur. Dinarı; yaşanabilir bir kent, içinde yaşayanların mutlu olduğu bir kent yapmaya çalışmıştır. On yıl boyunca belediye personeli maaşını zamanında, ikramiyelerini on gün önce almıştır.

SAFFET ACAR GÖNÜL ADAMIDIR

Oy verenlerine başını eğdirmeyen, başı dik, gönlü hemşerilerinin sevgisiyle dolu, ufku açık, birçok projesi hazır, hak, hukuk, adalet duygularının öncüsü olan, Dinar’a vefa duygusu, hizmet aşkı ile dolu, garip babası; müteşebbis bir gönül adamıyla yola çıkıyoruz. Daha İYİ bir Dinar için yola çıkıyoruz… Samimiyetimiz ilkemiz… Samimiyiz Dinar daha İYİ olacak. Türkiye daha İYİ olacak. Başkan Acar yakında sizlerle SEÇİM BÜROMUZDA kucaklaşacaktır. Bu duygularla hepinizi selamlıyor, saygılar sunuyoruz.

Raif ÖZTÜRK

İYİ Parti Dinar İlçe Yönetim Kurulu Başkanı”.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.