Muhtar Yılmaz, “Bu Kış Doğalgazsız Kalmayalım”

Dinar’a bağlı Ilıca Mahallesi muhtarı Mehmet Yılmaz, bu sene mahallesine doğalgazın gelmesini

DİNAR 26.05.2021, 14:06
Muhtar Yılmaz, “Bu Kış Doğalgazsız Kalmayalım”

Muhtar Yılmaz, “Bu Kış Doğalgazsız Kalmayalım”
Dinar’a bağlı Ilıca Mahallesi muhtarı Mehmet Yılmaz, bu sene mahallesine doğalgazın gelmesini istediklerini, sakinlerden ise çok yoğun bir talep olduğunu söyledi.
Çok uzun bir süredir yeni Çivril yolunun açılamaması nedeniyle Ilıca Mahallesi dâhil 4 mahalleye doğalgaz hattı döşenemiyordu. Çünkü eski Çivril yolu karayollarına ait olarak görülmekteydi. Ancak yeni yolun açılmasıyla birlikte bu yolda kazı işlemlerinin de yapılmasının önü açılmış oldu.


lıca Mahallesinde ikamet eden vatandaşlar, doğalgaz kullanımı konusunda söz vererek, abone olacaklarını, kış aylarında kömür sobasıyla uğraşmaktan bıktıklarını ifade ettiler. Kömür ve odun yakmanın doğalgaza göre daha yüksek bir bedeli olduğunu da kaydeden vatandaşlar şunları söylediler, “Ortalama yarım çuval bir evde tek bir odayı ısıtmak için kömür harcansa 10 TL’yi buluyor. Bu da ayda 300 TL eder. Doğalgaz da ise evimizin her yeri ısıncak, banyoda mutfakta ve ocakta bu gazı kullanacağız. Kömür sobası çok maliyetli oluyor. Onun için bir an önce doğalgazımız gelsin” dediler.
Mahalle Muhtarı Yılmaz ise, doğalgazın gelmesi adına çok uğraşlar sarf ettiğini, doğalgazın gelmesi için hiçbir sorunun da bulunmadığını söyledi. Doğalgaz yetkililerine seslenen Yılmaz, “Mahallemizde yaşayan yaşlı, bakıma muhtaç ve diğer vatandaşlarımızı mağdur etmeyelim. Bizim mahallemize de doğalgaz bir an önce gelmeli. Yetkililerimizden cevap bekliyoruz “ dedi. İsmail Yılmaz-Dinar

Yorumlar (0)
21
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 04 Ağustos 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı