“Dinar’da Polis sayısı yeterli değil”

Dinar, 26 bin nüfusu ile yolların kesiştiği yoğun araç trafiği olan ve yakın köyleri ile

DİNAR 16.12.2020, 17:18
“Dinar’da Polis sayısı yeterli değil”

“Dinar’da Polis sayısı yeterli değil”

Dinar, 26 bin nüfusu ile yolların kesiştiği yoğun araç trafiği olan ve yakın köyleri ile hareketli bir ilçe olup Afyonkarahisar’ın 2.büyük ilçesi durumunda.

Köylerin ilçe merkezine yakın olması dolayısıyla asayiş bakımından olayların ilçe emniyet müdürlüğüne intikal etmesi ile sayısı yeterli olmayan personelin güç şartlarda çalıştığı bilinmektedir.

Merkez nüfusu 26 bin, yakın köyleri ile 35 bini bulan nüfusa 35 emniyet mensubu hizmet vermektedir.

Nüfusta değişiklik olmamasına rağmen önceki yıllarda 75 olan emniyet mensubu bu yıl 35’e kadar düşmüş ve ilçe asayişinde olumsuzluklar hissedilmeye başlanmıştır.

Dinar Mahalle Muhtarları birlikte imzaladıkları dilekçeyi Kaymakamlığa, Valiliğe ve İçişleri Bakanlığına göndermiş ve yeterli emniyet mensubu kadrosunun ihsası hususunda talepte bulunmuşlardır.

Mahalle muhtarları, mevcut personelin canla başla çalıştıklarını ifade ederek ilçenin huzur içinde olması için acil polis takviyesi gerektiğini ilgili mercilere iletmişlerdir.

  1. Mehmet Taytak’ın konuyla yakından ilgilendiğini ifade eden muhtarlar, diğer siyasilerin de konuyla ilgilenmelerini ve acil çözüm beklediklerini durumun, Afyon Zafer aracılığı ile Dinar kamuoyuna iletilmesini talep ettiler.

Yorumlar (1)
AYHAN KALKAN 1 ay önce
BU KONUYLA İLGİLENECEK SİYASETCİ VE YETKİLİLERDEN İLGİ BEKLİYORUZ BU HABERİ İŞLEYEN ZAFER GAZETEMİZE DE TEŞEKKÜR EDERİM
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 23 Ocak 2021
İmsak 06:38
Güneş 08:04
Öğle 13:15
İkindi 15:52
Akşam 18:16
Yatsı 19:36