Dinar’da İmar Barışı Anlatıldı

Kamuoyunda "İmar Barışı" olarak bilinen, yaklaşık 13 milyon

DİNAR 03.07.2018, 15:05
Dinar’da İmar Barışı Anlatıldı

Dinar’da İmar Barışı Anlatıldı

Kamuoyunda "İmar Barışı" olarak bilinen, yaklaşık 13 milyon konutun imar ve iskan sorununu çözmesi hedeflenen düzenleme kapsamında Dinar İlçe Kaymakamlığı toplantı salonunda muhtarlara ve kamu görevlilerine yönelik toplantı düzenlendi.

Afyonkarahisar Çevre, Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Mustafa Oruç tarafından verilen İmar Barışı konulu seminerde, Vatandaşın devletle ihtilaflı durumunun ortadan kaldırılması, imara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapıların kayıt altına alınması yoluyla bu yapılara yasallık kazandırılması hedeflendi.

Düzenleme 31 Aralık 2017 tarihinden önceki ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapılmış kırsal ve kentsel alanlardaki tüm yapıları kapsıyor. Bu kapsamda Yapı Kayıt Belgesine başvurular, e- Devlet sistemi üzerinden yapı maliklerinden herhangi birisi veya vekili tarafından yapılmaktadır.

Çevre Şehircilik İl Müdürlüğünce düzenlenen toplantıda; yasal düzenlemenin 31 Aralık 2017 tarihinden önceki ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapılmış kırsal ve kentsel alanlardaki tüm yapıları kapsadığı, başvuruların 31.10.2018 tarihinde sona ereceği, vatandaşların müracaatlarını e- Devlet sistemi üzerinden yapabilecekleri, başvurularda vatandaşlarımızca uyulması gereken usul ve esaslar hakkında detaylı bilgiler verilmesinin ardından katılımcılarının sorularının cevaplanması ile toplantı sona ermiştir.

Yorumlar (0)
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 24 Ocak 2021
İmsak 06:38
Güneş 08:03
Öğle 13:15
İkindi 15:53
Akşam 18:17
Yatsı 19:37