Dinar’da 4 ve 2 Yıllık Okullar Yeni Öğretim Sezonuna Hazırlanıyor

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Dinar Meslek Yüksek Okulu (DMYO) ile 4 Yıllık Uygulamalı

DİNAR 30.07.2019, 17:13
Dinar’da 4 ve 2 Yıllık Okullar Yeni Öğretim Sezonuna Hazırlanıyor

Dinar’da 4 ve 2 Yıllık Okullar Yeni Öğretim Sezonuna Hazırlanıyor

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Dinar Meslek Yüksek Okulu (DMYO) ile 4 Yıllık Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulunda 2019-2020 öğretim sezonu hazırlıkları aralıksız bir şekilde devam ediyor.

Bu yıl 4 yıllık okulda iki bölüm şeklinde 80 tane öğrencinin geleceği okullarımızda hazırlıklar neredeyse tamamlanmak üzere.

Okul Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Hayrettin Ertan konuyla alakalı gazetemize yaptığı açıklamasında yeni öğretim sezonunda 4 yıllık okulda Endüstriyel Ürünler Tasarımı ve Sigortacılık ve Aktüerya bölümleri olmak üzere lisans düzeyinde 80 tane öğrenci alımının yapılacağını belirtti.

4 yıllık okulun 2 yıllık okulun bünyesinde öğretime başlayacağını hatırlatan Ertan şöyle devam etti, “İki yıllık okulumuzda Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Bilgisayar Programcılığı ve Moda Tasarım programları olmak üzere 3 programda öğretime devam edeceğiz. İki okulumuzun ortak kullanacağı alanlar var. Bunlar dil laboratuvarları, konferans salonu, bilgisayar laboratuvarı, restoran, kantin, basketbol ve tenis sahalarıdır. 4 yıllık okulumuzun hocaları için ise ayrı ayrı odalar şu an hazırlanıyor. Hocalarımızın daha rahat ortamlarda çalışmalarını sağlamak için herbirine ayrı oda düzenleniyor. Yani iki okul içinde hazırlıklar tamamlanmak üzere. 2019-2020 öğretim sezonu için öğrencilerimizi bekliyoruz. KYK yurdunun açılması ise büyük avantaj oldu. Dün sona eren tercihlerde öğrenciler yurt kriterine de baktı. İki okulumuzda da bundan sonra öğrenci sayıları artacaktır” dedi. İsmail Yılmaz- Dinar

Yorumlar (0)
11
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 02 Aralık 2020
İmsak 06:24
Güneş 07:51
Öğle 12:52
İkindi 15:22
Akşam 17:44
Yatsı 19:06