Dinar Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunda Devir Teslim Töreni Yapıldı

Sandıklı Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Prof.Dr. Mustafa FİŞNE, Dinar Meslek Yüksekokulu

DİNAR 21.09.2019, 00:37
Dinar Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunda Devir Teslim Töreni Yapıldı

Dinar Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunda Devir Teslim Töreni Yapıldı

Sandıklı Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Prof.Dr. Mustafa FİŞNE, Dinar Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr.Öğr.Üyesi Hayrettin ERTAN ve personelin katıldığı devir teslim töreninde Bolvadin Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürlüğüne asaleten atanan Prof.Dr. Ethem Kadri PEKTAŞ, Dinar Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürlüğü görevini Doç.Dr. İsmail ZORLUER’e devretti.

Dinar Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunun kuruluşundan itibaren görev yaptığını ve bu aşamaların içerisinde yer aldığı için büyük onur duyduğunu kaydeden Prof.Dr. Ethem Kadri PEKTAŞ, “Endüstri Ürünleri Tasarımı ve Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri Bölümlerini açtık ve öğrenci aldık ama Acil Yardım ve Afet Yönetimi bölümü içimde ukte kaldı, geçen yıl akademik personel eksikliğinden bu yıl ise 2018’de doluluk oranının düşmesinden dolayı YÖK izin vermedi, açamadık.

Bu yıl ise doluluk oranı % de100, Bu hafta Acil Yardım ve Afet Yönetimi bölüm teklifimizi yine yaptık. Dinar gibi deprem görmüş bir şehirde bu bölümün açılması çok manidar olacaktı ama maalesef nasip olmadı. İnşallah halefim İsmail hocama nasip olur, yeni görevinde ona başarılar diliyorum” dedi.

Doç.Dr. İsmail ZORLUER ise Prof.Dr. PEKTAŞ’a Yüksekokulunun kuruluşunda, bölümlerin açılmasında yaptığı çalışmalar için teşekkür ederken, Dinar Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunun daha üst seviyelerde yer alması için ciddi çalışmalar yürüteceklerini ve almış oldukları bayrağı daha yukarıya taşımak için çaba göstereceklerini kaydetti. Devir teslim töreni, çiçek ve plaket takdim edilmesinin ardından sona erdi.

Yorumlar (0)
13
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 31 Ekim 2020
İmsak 05:54
Güneş 07:17
Öğle 12:46
İkindi 15:39
Akşam 18:06
Yatsı 19:24