Dinar şehir merkezinde zincirleme trafik kazası

Yine aynı yer, yine trafik kazası. Yılda 60 Bin aracın geçtiği Dinar park kahvesi kavşağında trafik

DİNAR 03.08.2019, 14:55
Dinar şehir merkezinde zincirleme trafik kazası

Dinar şehir merkezinde zincirleme trafik kazası

Yine aynı yer, yine trafik kazası. Yılda 60 Bin aracın geçtiği Dinar park kahvesi kavşağında trafik kazaları bitmek bilmiyor. 4. Kazananın meydana geldiği trafik ışıklı kavşakta un yüklü tır tam 6 aracı biçti. Neyse ki ölen vatandaşımızın olmadığı kazada sadece tır şoförü Halit A. Yaralandı.

Suçıkan dinlenme tesisleri üstündeki rampa aşağı yoldan freni patlayan, un yüklü tırın şoförü kırmızı ışıkta bekleyen otomobilleri uyarmak için defalarca kornaya bastı. Tır şoförünün ustalığı sayesinde ölen ya da yaralanan olmadı.

Polis Sayımız Yetersiz

Dinar’ın tam kavşak bir noktada olması nedeniyle yılda 60 binin üzerinde aracın geçtiği tahmin ediliyor. Bu verilere göre Dinar emniyet müdürlüğünde yeteri kadar polis memurunun olmaması gerekli trafik tedbirlerini de aldıramıyor. Konuyla alakalı yetkililere seslenen Dinarlı vatandaşlar, ilçe kaymakamına, Afyonkarahisar Valisin, Afyon’un bütün siyasetçilerine polis sayısının artırılması gerektiğini belirtti.

Trafik ile alakalı olarak gerekli tedbirlerin en iyi şekilde alınması için mutlaka polis sayısının artırılması gerekiyor.

Vatandaş Milletvekili Ali Özkaya’ya Çağrı Yaptı

Dinarlı vatandaşlar, park kahvesi kavşağında yaşanan kazalardan dolayı bu kavşağın mutlaka çözüme kavuşması gerektiğini, Isparta’da olduğu gibi battı çıktı ya da üst geçit tarzında bir projenin yapılması gerektiğini söylediler. Konuyla alakalı iktidar partisi Milletvekili Ali Özkaya’dan yardım beklediklerini de ifade eden Dinarlı vatandaşlar bu yol için acil çözüm yolu bekliyor.

Yorumlar (1)
T.C. 1 yıl önce
Öncelikle geçmiş olsun. Dinara çevre yolu yapmak varken ısrarla araçların ilçe merkezinden geçmesi neden diretiliyor anlamış değilim. Şehirler arası yol içeriden geçtiği sürece bu kazalar olacaktır. Trafik lambaları çözüm değil oralara yapılacak alt geçitte çözüm olmayacaktır. Çevre yolu şart.
7
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 01 Kasım 2020
İmsak 05:55
Güneş 07:18
Öğle 12:46
İkindi 15:39
Akşam 18:05
Yatsı 19:23