Dinar CHP’de 2 Adaydan Mevlüt Er’e Destek

Cumhuriyet Halk Partisi Dinar İlçe Başkanı Mevlüt Er yaklaşan seçimli kongre

DİNAR 14.11.2019, 18:34
Dinar CHP’de 2 Adaydan Mevlüt Er’e Destek

Dinar CHP’de 2 Adaydan Mevlüt Er’e Destek

Cumhuriyet Halk Partisi Dinar İlçe Başkanı Mevlüt Er yaklaşan seçimli kongre öncesinde parti binasında partililerle bir toplantı gerçekleştirdi.

CHP Dinar İlçe Başkanlığına adaylığını açıklayan ve daha sonradan partinin birliği, beraberliği ve bütünlüğü için adaylıktan çekilerek mevcut başkan Mevlüt Er’e destek vereceklerini belirten yılların siyasetçileri Mehmet Sarı ve Ahmet Gülbeyaz’da yapılan toplantıya katılarak birer konuşma gerçekleştirdiler.

CHP İlçe Başkanı Er parti binasında yaptığı konuşmasında Cumhuriyet Halk Partili olmanın bahar aylarında yağmurlardan sonra çıkıveren mantarlara benzemeyeceğini ifade ederek şunları söyledi, “CHP kökü vardır, çınar gibidir. CHP Türkiye’nin bu gün nefes aldığımız, her türlü olanaklarından yararlandığımız, insan gibi yaşadığımız, köle olmaktan çıkıp özgür bir insan olarak yaşadığımız Türkiye’de hepimizin harcı var, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, meydanlarda savaşlarda, kurtuluşta, kuruluşta kanı olan canı olan tüm şehitlerimizin katkısı var. Bu nedenle kimse CHP’yi, hele hele kıyısından köşesinden geçmediği halde CHP’li gibi görünmek duygusunu asla CHP ve CHP’liler kabul etmez. Yaşadığımız kongre sürecinin kazasız, belasız kimsenin burnu bile kanamadan yapılmasını istiyoruz. İlk ilçe başkanı olduğumda oyumuz 1500’dü. Sonra 2800 oldu. Daha sonra 4300 oldu. Şimdi ise 6800. Yani Haziran ve 1 Kasım seçim aralığında bile biz 1800 oy artırarak Afyon’dan bir milletvekili gitmesini sağlayan bir örgütüz. Bunu hep birlikte yaptık. Bunu sizler yaptı. % 46 oy artırmış bir Dinar örgütü var. Bu başarıdan dolayı PM’de konuşulan tek örgüt olduk. Burada çok önceden ilçe başkanlığını açıklayan iki değerli arkadaşımız var. Mehmet Sarı ve Ahmet Gülbeyaz kardeşim. Hala yönetim kurulu üyesi olarak bulunmasına rağmen, ilçe başkanlığına aday olmuştur, sayın Av. Ali Arıkan. Aday olmak bir iddia işidir. İnatlaşma işi değildir” dedi.

Basın açıklamasında konuşan Mehmet Sarı ise, CHP’nin birleşip, bir olması gerektiğini, herkesin kendisinde bir sorumluluk alması gerektiğini belirterek şunları kaydetti, “Türkiye genelinde Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun da böyle bir isteği var. Birlik ve beraberlik içerisinde kongremizi tamamlamak istiyoruz” dedi.

CHP ilçe başkanlığına adaylığını koyan diğer bir isim Ahmet Gülbeyaz ise, tek bir amaçlarının olduğunu onun da Cumhuriyet Halk Partisinin başarılı olması gerektiğini vurgulayarak, “Yıllardır CHP’ye emek verdik. Tek bir çatı altında toplanalım ve partimizin başarısı için mücadele edelim” dedi.

Yapılan konuşmaların akabinde ise, birleşen ilçe başkan adayları hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorumlar (0)
7
kapalı
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 03 Aralık 2020
İmsak 06:24
Güneş 07:52
Öğle 12:53
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:06