Başkan Sarı Dinar’a termal tesis kurulmasını istedi

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, Dinar ilçesine termal tesis kurulması

DİNAR 02.11.2019, 19:43
Başkan Sarı Dinar’a termal tesis kurulmasını istedi

Başkan Sarı Dinar’a termal tesis kurulmasını istedi

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, Dinar ilçesine termal tesis kurulması konusunda Enerji Kentler Birliği’nden destek istedi.

Enerji Kentler Birliği Başkanı ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan başkanlığında Enerji Kentler Birliği, Ekim Ayı Encümen Toplantısı ve “Yenilenebilir Enerji Sektöründe Belediyelerin Rolü” konulu panel düzenlendi. Toplantıda istek ve taleplerin yazılı olarak bildirilmesi istendiğinden dolayı Belediye Başkanı Nihat Sarı, Dinar’da termal tesislerin kurulması için “Enerji Kentleri birliği desteğiyle neler yapılabilir?” adlı dilekçeyi teslim etti.

116 BİRLİK ÜYESİ KATILIM GÖSTERDİ

Toplantının tamamlanmasının ardından Birlik toplantısına katılan üyeler ile ilimizde bulunan Afjet tesisi ziyaret edildi. Afjet yetkilileri tesisin çalışmaları hakkında bilgi verdi. Son olarak ise Domates Serası ziyaret edildi. Sera yetkilileri ile birlikte sera tesisi incelenerek yetkililer tarafından bilgi verildi. Toplantıya 116 tane Enerji Kentleri Birliği üyesi belediye katıldı.

“İSTİŞARE ETTİK”

Toplantı sonrası açıklama yapan Belediye Başkanı Nihat Sarı, “Afyonkarahisar’da yapılan Belediyemizin de üyesi olduğu Enerji Kentler Birliği, Ekim Ayı Encümen Toplantısı ve “Yenilenebilir Enerji Sektöründe Belediyelerin Rolü” konulu panele katıldık. İlçemizde Termal tesisler kurulması için Enerji Kentleri Birliği desteğiyle neler yapılabilir diye istişarede bulunduk. ” dedi.

Yorumlar (0)
5
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 04 Aralık 2020
İmsak 06:25
Güneş 07:53
Öğle 12:53
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:06