15.01.2021, 15:14

Dinar Kızılay Şubesinin Yeniden Açılması Sevindirdi

Dinar Kızılay Şubesinin Yeniden Açılması Sevindirdi

Dinar Kızılay Şubesi yoğun bir faaliyet yaparken nedeni açıklanmadan mevcut görevliler görevden alınarak merkez emriyle kapanarak kapısına kilit vurulup uzun sure çalışmasına son verilmişti.

Biz basın mensupları olarak defalarca yazarak kapanma sebebi hakkında bir açıklama yapılarak aydınlatılmasını istedik ancak sessiz kalınarak hiçbir açıklama yapılmamıştı.

Bu durum Dinarlıları üzmüş hatta Kızılayın kan toplamaya gelenlere bile yeterli ilgi göstermedikleri dikkati çekmesi ve nihayet birkaç gün önce Afyon Şubesi başkanlığının Dinar Şubesinin açılacağı haberi ve nihayet Türk Kızılayı Dinar Şubesinin tekrar açılmasının ardından başkanlık görevine gelen Burak Çiçekdemir ‘in geldiği ve Yeni Dinar Kızılay Şubesi Başkanı Burak Çiçekdemir yönetimi Belediye Başkanı Nihat Sarı’ya ziyarette bulundu haberi ve fotoğrafının yayınlanması Dinarlıları ve biz basın mensuplarını sevindirmiştir. Belediye Başkanımız Nihat Sarı ziyaretinde Türk Kızılayı Şubesi olarak yapılacak olan çalışmalar hakkında istişarelerde bulunulması ve Şube Başkanı Burak Çiçekdemir tarafından Belediye Başkanımız Nihat Sarı’ya şubenin ilk üyesi olması münasebetiyle Türk Kızılayı Yeleği takdim edildiği haberi sonrası Belediye Başkanımız Nihat Sarı,” Öncelikle Türk Kızılayı Dinar Şubesi ilçemize hayırlı uğurlu olsun. Yeni yönetime başarılar diliyorum. Şubemizin ilk üyesi olduğum için şahsıma hediye etmiş oldukları Türk Kızılayı yeleği için teşekkür ediyorum. Belediye olarak imkanlarımız dahilinde desteğe hazırız.” Diyerek Kızılay şubemizin yanında olacağını belirtmesine derecesiz sevindik.

Biz basın mensupları ve yazarlar olarak ayrıca şahsım olarak daima yeni göreve gelen Sayın Şube Başkanımız Burak Çiçekdemir ve ekibinin yanında olduğumuzu bize de vereceği görevde hazır olduğumuzu ifade ederek çalışmalarında başarılar dilerim. 15.1.2021

Ayhan Kalkan Araştırmacı Yazar

Yorumlar (0)
1
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 26 Şubat 2021
İmsak 06:06
Güneş 07:28
Öğle 13:16
İkindi 16:23
Akşam 18:54
Yatsı 20:10