Doğan, “Çay ilçesindeki yangını PKK terör örgütü üstlendi”

Çay ilçesindeki biyokütle enerji santralinde meydana gelen yangının ardından santrali işleten şirketin

ÇAY 21.05.2021, 14:16
Doğan, “Çay ilçesindeki yangını PKK terör örgütü üstlendi”

Doğan, “Çay ilçesindeki yangını PKK terör örgütü üstlendi”

Çay ilçesindeki biyokütle enerji santralinde meydana gelen yangının ardından santrali işleten şirketin yönetim kurulu başkanı, yangınları PKK terör örgütüne bağlı Ateşin Çocukları isimli grubun üstlendiğini öne sürdü.

Santrali işletmecisi Oltan Köleoğlu Enerji isimli firmanın facebook hesabından Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Doğan imzası ile yapılan yazılı açıklamada:

"Mayıs ayı içerisinde iki defa meydana gelen Afyonkarahisar'da tarımsal atıkları enerjiye çeviren yenilebilir enerji elektrik santralimizin stok sahasındaki büyük çaplı yangınlarını PKK'nın uzantısı olduğunu iddia eden Ateşin Çocukları inisiyatifi üstlendiğini açıkladı. Şu asla unutulamamalıdır ki geçmişte olduğu gibi bu günde ve yarında bu aziz vatan için gece gündüz çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz. Tüm tuzaklara, engellemelere rağmen daha çok çalışacağız. Bu ülke ve çocuklarımız daha güzel yarınları fazlası ile hak ediyor. Yangın süresince desteğini bizden esirgemeyen güçleri ile bizlere destek olan devlet büyüklerimiz, Valimiz, emniyet güçlerimiz, jandarmamız, istihbarat mensuplarımız, belediye başkanımız, itfaiye ve AFAD mensuplarımız, muhtarlarımız, köylülerimiz bütün çalışanlarımız ve ismini sayamadığımız bir çok kişiye şükranlarımızı sunarız."denildi.

Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 06 Ağustos 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı