İYİ Parti Milletvekili Subaşı Bolvadin Esnafının sorunlarını dinledi

İYİ Parti Bölge Milletvekilimiz Antalya Milletvekili (Antalya eski Büyük şehir Belediye Başkanı) Hasan Subaşı

BOLVADİN 17.08.2021, 17:22
İYİ Parti Milletvekili Subaşı Bolvadin Esnafının sorunlarını dinledi

İYİ Parti Milletvekili Subaşı Bolvadin Esnafının sorunlarını dinledi

İYİ Parti Bölge Milletvekilimiz Antalya Milletvekili (Antalya eski Büyük şehir Belediye Başkanı) Hasan Subaşı ilimize gelerek İl Başkanımız Muhammed Mısırlıoğlu'nun hazırlamış olduğu program kapsamında Bolvadin İlçemizde Esnaf ve Sanatkarlar Oda Başkanı İbrahim Çürük, Ziraat Odası Başkanı Fikret Dayı, Ticaret Borsa Başkanı Abdulkadir Boyar, Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan vekili Süleyman Toker, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uğur Fidan'ı ziyaret etti.
İYİ Parti İl Başkanı Muhammed Mısırlıoğlu ve Yönetim Kurulu, Bolvadin İlçe Başkanı Süleyman Toker ziyaretlere katıldılar.
Ziyaretlerde konuşan İYİ Parti İl Başkanı Muhammed Mısırlıoğlu, "Genel Başkanımızın talimatları doğrultusunda STK'larımızı ziyaret ederek esnafımızın sorunlarını yerinde tespit ediyoruz. Bugün de Bölge Milletvekilimiz Sayın Hasan Subaşı programımıza katıldılar. Sizlerin sorunlarını sizden bilgi alarak TBMM’de grup toplantısında ve basın toplantısında kamuoyuna duyuracaklar" dedi.
STK Başkanları ziyaretlerde esnafımızın sorunlarını İYİ Parti Bölge Milletvekilimiz Hasan Subaşı'ya aktardılar.

Başkanlar açıklamalarında; "Esnafımız büyük bir ekonomik sıkıntı içerisinde. Esnafımızın yüzde sekseni kredi ile ayakta kalmaya çalışıyor. Kredi faizleri aşırı yüksek. Esnafımız yapılandırdığı borcunun vergisini dahi ödeyemiyor. Düşük faizli kredi esnafımıza sağlanmalı. Sizler bizim sesimiz olun. Bağ-Kur prim borçları yeniden yapılandırılmalı. Hibe desteğine ihtiyacımız var" diyerek ortak sorunlarını yansıttılar.
Milletvekili Hasan Subaşı da, "Sorunlarınızı çok güzel anlattınız. Sizlerin sorunlarını yansıtmak bizim boynumuzun borcu. Esnafımızın sorunları çözülmeden ülkemizin rahata ermesi mümkün değil. Misafirperverliğiniz için teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

Heyet daha sonra Bolvadin Muhtarlar Dernek Başkanı Cafer Çetinova’yı ziyaret etti.

HASRET GİDERDİLER
İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu Antalya Büyükşehir eski belediye başkanı ve İYİ Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı ile birlikte Bolvadin’de uzun yıllar Belediye Başkanlığı ve Milletvekilliği yapan Etem Kelekçi’yi ziyaret ettiler. Aynı dönemlerde belediye başkanlığı görevlerini yürüten eski iki dost hasret giderdi.

Yorumlar (0)
banner659
13
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 28 Eylül 2021
İmsak 05:22
Güneş 06:44
Öğle 12:54
İkindi 16:15
Akşam 18:53
Yatsı 20:10