Bolvadin’de Ömer Dayı Güven Tazeledi

AK Parti kongre sürecine girdi. Bu hafta sonu Afyonkarahisar’da ilk kongre Bolvadin’de yapıldı.

BOLVADİN 23.02.2020, 18:04
Bolvadin’de Ömer Dayı Güven Tazeledi

Bolvadin’de Ömer Dayı Güven Tazeledi

AK Parti kongre sürecine girdi. Bu hafta sonu Afyonkarahisar’da ilk kongre Bolvadin’de yapıldı. Kongrede bir konuşma yapan AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Sezen, “Bizim derdimiz Afyonkarahisar’dır, Türkiye’nin yarınlardır. Evlatlarımızın geleceğidir. Bu davada eski de yeni de yok. Aslolan bu davaya aidiyettir” dedi.

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı'nda 7. Olağan kongre süreci Bolvadin ilçesinde başladı. Kongrede yapılan seçimde mevcut başkan Ömer Dayı güven tazeledi. Kongreye AK Parti Afyonkarahisar Koordinatörü Kurtcan Çelebi, İl Başkanı Hüseyin Sezen, AK Parti Afyonkarahisar milletvekilleri Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven ile birlikte İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, Bolvadin Belediye Başkanı Fatih Kayacan, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan ve teşkilat mensupları katıldı.

Cumhurbaşkanımız Bolvadin depreminde çadır çadır gezdi

Burada bir konuşma yapan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, “Bundan yaklaşık 18 yıl önce, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan 14 Ağustos 2001’de, AK Parti’yi kurarken, uzun soluklu bir mücadelenin içine girdiğimizi biliyorduk. AK Parti’nin mücadelesi, bir medeniyet, bir adalet bir kalkınma mücadelesiydi. Allah’ın izni ile medeniyetimize sahip çıktık, adaleti ve kalkınmayı sağladık. AK Parti kurulurken, yeni yüzlerle, yeni bir heyecanla, yeni bir coşkuyla kurulmuş; ama binlerce yıllık tarihin birikimini, tecrübesini, ruhunu ve ilhamını tevarüs etmiş bir parti olduğunu bugün tüm dünyaya gösterdi. Bugün 7. Olağan Bolvadin ilçe Kongremizi siz kıymetli hemşerilerimle birlikte yapıyoruz. Hepimiz kongrelerin muhasebe ve murakabe dönemleri olduğunu gayet iyi biliyoruz. Bizler, AK Parti teşkilatı olarak, bu yola Bolvadinli kardeşlerimizin hayır dualarıyla çıktık. Bolvadinli kardeşlerimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yolundan bir kez olsun dönmedi çünkü; yıllar önce yaşadığımız depremde bir gece vakti aziz İstanbul’u bırakıp ayağına sarı çizmelerini giyerek yaralarımızı sarmaya gelen ve çadır çadır gezen liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dı. Bu yüzden Bolvadin halkı vefalıdır, unutmaz ve unutturmaz” dedi.

“Biz hiçbir zaman sadece bize oy verenlerin partisi olmadık”

“Biz bu yola Bolvadin halkımızla çıktık ve hiçbir zaman da sadece bize oy verenlerin partisi, sadece bizi seçenlerin iktidarı olmadık, bugün de değiliz” diyen Sezen konuşmasında, “Biz, kendisine oy verenlerin muhabbetiyle, onların teveccühüyle yetinenlerden de değiliz. Zira bunu da en iyi Bolvadin halkı bilir. Biz, Büyükkarabağ’ın, Dişli’nin, Kemerkaya’nın, Özburun’un, Derekarabağ’ın, Dipevler’in, Güney’in Hamidiye’nin, Karayokuş’un Kurucaova’nun yani herkesin partisiyiz. 16 Mayıs 1919 tarihinde Yunanlılar İzmir’e asker çıkardığında Bolvadin Kuvâ-yı Milliye Teşkilatı, Bolvadin halkı adına protesto telgrafı çekip “Savaşın sonuna kadar Bolvadin halkı malca ve bedence her türlü fedakarlığa katlanmaya hazır ve âmadedir” demiştir. Bir karış toprak için canını ve malını hiçe sayan atalarımızın bize bıraktığı kahramanlıklar diyarı kadim şehrimizi daha iyi noktalara getirmek için hükümetimizle, bakanımız ile milletvekillerimiz ile elimizden gelen gayreti ve çabayı gösterdik, göstermeye devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.


“725 milyon liralık yatırım yaptık”

AK Parti iktidarları öncesi toplanan vergilerle yatırım yapılmadığını ve borçların ödenemediğini ifade eden Sezen, “O borcun faizine bile para yetiremeyenlerin bugünkü temsilcileri ekranlarda boy gösterip politik cümlelerle kürsülerden çiftçi edebiyatı yapıyor. Bolvadinli kardeşlerim size soruyorum; 2020 yılında yatırım için 20 milyon lira ayrılan Çay ve Bolvadin İçme Suyu Projesini cumhuriyet tarihi boyunca ne hikmetse akıllarına getirmemiş bu zihniyete kim güvenir de ülkeyi teslim eder? Kemerkaya, Özburun, Taşlıdere ve Yakakaracaören Barajları ile Kurucaova göletinin 26 bin 545 dekar araziyi nasıl suladığını, halkımızın kazancına kazanç kattığını bilmeyenleri sakın ha dikkate almayın. Çünkü onlar bu aziz millete bir lokma ekmeği bile karneyle aldırıp demokrasi havarisi kesilenlerdi. Biz Bolvadin’i seviyoruz, Bolvadinli de bizi seviyor. Bu yüzdendir ki biz iktidara geldiğimiz günde bu güne ilçemize 725 milyon lira yatırım yaptık, yapıyoruz” dedi.

“Elimizden gelenin fazlasını yapacağız”

Sezen konuşmasında, “Her fırsatta kürsüye çıkıp sesini yükseltenlerin Bolvadin ilçemizde 415 km yol çalışmasından, 17 adet içme suyu tesisinden, 10 adet sondaj kuyusundan, 11 köyde kanalizasyon şebekesinden, halı sahalardan haberleri var mıdır? Daha memur maaşlarını bile ödeyemeyen zihniyetleri örnek alıp şov yapanların 4 yıllık Bolvadin Uygulamalı Bilimler Yüksekokulundan, 4 bin 360 öğrencinin eğitim aldığından, onlarca derslikli lise ve ilkokullardan, 100 yataklı Bolvadin Devlet Hastanesinden haberi var mıdır? Adalet sarayı, ulaştırma yatırımları ve TOKİ konutları gibi birçok yatırımın yapıldığı Bolvadin ilçemizde halkımız daha fazlasını hak ediyor. Elbette biz de elimizden gelenin fazlasını yapacağız” ifadelerine yer verdi.

“Bu davada eski yeni yok”

Sezen son olarak, “Aziz milletimiz de, dün olduğu gibi bugün de yarın da gönüllere girip, halkımızın talep ve önerilerini dinleyerek gereken yatırımı yapanları tercih edecektir. Bu vesileyle 7. Olağan Bolvadin ilçe Kongremiz ekonomik başarılarımızın, temel hak ve hürriyetler alanında elde ettiğimiz kazanımlarımızın devamı için 2023 seçimleri adına adeta bir 'milat' olacaktır. Partimizin Bolvadin teşkilatının tüm mensuplarını, kurulduğu günden bugüne kadar bu partinin çatısı altında emek verenleri gayret ve fedakarlıklarından dolayı kutlar, vefat edenlere de Allah'tan rahmet niyaz ederim. Bizim derdimiz Bolvadin’dir, Afyonkarahisar’dır, Türkiye’nin yarınlardır. Evlatlarımızın geleceğidir. Bu davada eski de yeni de yok. Aslolan bu davaya aidiyettir. Rabbim birliğimizi daim eylesin” dedi.

Daha sonra sırasıyla AK Parti Afyonkarahisar Koordinatörü Kurtcan Çelebi, İlçe Başkanı Ömer Dayı, Belediye Başkanı Fatih Kayacan, AK Parti milletvekilleri Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, birer konuşma yaptı.

Yorumlar (2)
Ahmet şener 9 ay önce
Yukarıdan birileri bu olacak diyor bizde gidiyoruz sandıkta biz kazandık diye taklalar atarak kutluyoruz. Madem halk yönetime iştirak etmeyecek koskoca Osmanlıyı gavurla elele vererek niye yıktık
Ersan 9 ay önce
Malesef Bolvadin Kaybetti yine eski şeyler ilçe başkanı ile belediye başkanı anlaşmazlığı fayda getirmeyecek eski düşmanlar dostmu olacak bolvadin kaybetti
22
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 27 Ekim 2020
İmsak 05:50
Güneş 07:13
Öğle 12:47
İkindi 15:43
Akşam 18:11
Yatsı 19:28