Bolvadin Ak Parti Kadın Kolları Başkanı İstifa Etti

BOLVADİN 23.03.2020, 18:10
Bolvadin Ak Parti Kadın Kolları Başkanı İstifa Etti

Bolvadin Ak Parti Kadın Kolları Başkanı İstifa Etti

Ak Parti Bolvadin Kadın Kolları Başkanı Sultan Ebiş, ilçe Sosyal Hizmetler Müdürlüğündeki uygulamaya tepki göstererek ilçe başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Sultan Ebiş açıklamasında;

“AK Parti Bolvadin İlçe Kadın Kolları Başkanı olarak,31 Mart 2019 seçimlerinde gecemizi gündüzümüze katarak, kadın kolları teşkilatımızla birlikte çalıştık.Gün oldu,evimizde aşımızı,evladımızı ihmal ettik. Evlatlarımızdan fedakarlık ettik.Biz bu dava için çalışırken,herhangi bir rant,bir gelir için çalışmadık.

İlçe Kadın Kolları Başkanı ve aynı zamanda Sosyoloji Lisans Mezunu bir hanım olarak,eşime aileme destek amacıyla İlçemiz Sosyal Hizmetler Müdürlüğü kapsamında alınacak olan EK Ders ücretli öğretmen pozisyonuna başvurdum.Ben evde bütçemize destek olsun diye örgü ören bir bayanım.Başvuranlar arasında benden daha ihtiyaçlı bir kardeşimiz olsaydı tüm kalbimle yemin ederim,onun alınması için mücadele ederdim.

Ancak,teşkilatımın ve şahsımın emekleriyle,İl Genel Meclisi Üyesi olarak seçilen Abdülkadir EMRULLAHOĞLU isimli şahıs,hali vakti oldukça yerinde olmasına,şahsına ait firmasından 20 den fazla kişi istihdam etmesine rağmen,poziyonunu kullanarak ilçe başkanı ,il başkanını hatta milletvekillerini de by-pass ederek Ankara’da bulunan dostları ve akrabaları aracılığı ile kızının ilçe sosyal hizmetler müdürlüğündeki pozisyona alınmasını sağlamıştır.

Yaradan elbette görüyor ve bu hakların hesabı elbet sorulur,bundan şüphem yoktur.Bundan sonrasını önce ALLAH’a sonra kamuoyunun takdirine havale ediyorum.

Aynı çatı altında çalışamayacağımı da üzülerek belirterek, AK Parti Bolvadin Kadın Kolları Başkanlığından istifa ettiğimi kamuoyuyla paylaşmak istiyorum.

Saygılarımla.”dedi.

Yorumlar (4)
Ertan güneş 11 ay önce
Ah memleket im ah demek yapılan mücadeleler ne içinmiş hepsi gün yüzüne çıkıyor birbirinizden bulun bizde sizleri Allah'a havale ettik garibanız başka kapımız yok o herşeye kadirdir
İbrahim kurt 11 ay önce
Abdil beyin Kızı Ögretmen miş
Sultan hanım sosyoloji miş.
Adı üstünde ücretli öğretmen.
Kendisi işe girmiş olsa nereyi kullancaktı.
Sandikli 11 ay önce
Torpil oldugunu acikca soylemis dayin varsa iş var yani
Suat 11 ay önce
Yediniz bitirdiniz ülkey.Birgün mutlaka keser dönecek.eğer bunları unutursak ta kanımız kurusun.
kapalı
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 27 Ocak 2021
İmsak 06:36
Güneş 08:01
Öğle 13:16
İkindi 15:56
Akşam 18:20
Yatsı 19:40