Bakan Karaismailoğlu, Bolvadin Kırkgöz Köprüsünü İnceledi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Afyonkarahisar’ın Bolvadin

BOLVADİN 26.10.2020, 22:51
Bakan Karaismailoğlu, Bolvadin Kırkgöz Köprüsünü İnceledi

Bakan Karaismailoğlu, Bolvadin Kırkgöz Köprüsünü İnceledi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Afyonkarahisar’ın Bolvadin ilçesindeki Kırkgöz Köprüsü'nde incelemelerde bulundu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Afyonkarahisar temaslarında Bolvadin ilçesindeki Kırkgöz Köprüsü'nde de incelemelerde bulundu. Karaismailoğlu yaptığı açıklamada, tarihi Kırkgöz köprüsünün uzunluğundan bahsederek, köprüyü daha önce Karayolları Genel Müdürlüğü’nün restore ettiğini anımsattı. Karaismailoğlu şöyle konuştu:

“Kırkgöz baya uzun bir köprü. Karayolları Genel Müdürlüğümüz tarafından zamanında restore edilmiş, inşallah bunun devamında da başka köprüler varmış onlarla birlikte bir çalışma yapacağız. Yine bölge kurullarıyla görüşmeler yapıp, inşallah bunu yaşama, turizme kazandırmak gerekiyor. Bunlar ülkemizin değeri aslında. Köprüler bizim tarihimizde çok önemli yere sahipler. Bizde bunlara sahip çıkıyoruz. Ülkemizin pek çok noktasında böyle köprü restorasyonlarıyla uğraşıyoruz. Tabi yaptığımız dünya ölçeğindeki çalışmaların yanında bunlar detaylı bir iş gibi gözükse de kesinlikle öyle değil. Bunlar tarihimize, değerlerimize sahip çıkmak için çok önemli veriler. İnşallah böyle tarihi köprüleri sanat yapılarını gün yüzüne çıkarıp, vatandaşımızı buluşturma amacındayız. Bu da onlardan çok güzel bir örnektir. Bunun devamındaki köprülerle yine çalışmalar yapacağız.

Yorumlar (0)
16
kapalı
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 26 Temmuz 2021
İmsak 04:04
Güneş 05:46
Öğle 13:09
İkindi 17:02
Akşam 20:23
Yatsı 21:57