21.01.2021, 23:24

Başkan Nihat Sarı

Başkan Nihat Sarı

Günün adamı olmak için değil milletin adamı, milletin hizmetkarı olmak için çalışmalı.

Dinar’ı geleceğin Türkiye’sine hazırlayan Başkan: Nihat Sarı.

Uzun yıllardan beri inşaat sektöründe Dinar’ın çehresinin değişmesini, gelişmesini sağlayan ve birçok kişiye istihdam sağlayan Nihat Sarı’ya kaderin cilvesi öyle bir makam bahşedecekti ki, bu makama geliş öyküsüne tüm Türkiye tanıklık edecekti.

Nihat Sarı, 2019 yılında Milliyetçi Hareket Partisinden Belediye Başkanı Adayı olarak yola çıktı.

Dedi ki; bu şehirle ilgili hayallerim var…

Ve sonrasında Cumhur İttifakı kurulması yönünde çalışmalar başladı. Bu çalışmalarda AK Parti’nin 5 aday adayı ve MHP’nin tek adayı Nihat Sarı vardı. Nihat Sarı bu görüşmeler neticesinde Cumhur İttifakı çatısı altında AK Parti Dinar Belediye Başkanı olarak açıklandı. Bu adaylık Türkiye’de ve Afyonkarahisar’da tek ve örnek teşkil edecekti. Hummalı bir çalışmayla seçimleri kazanan Cumhur’un adayı Nihat Sarı, kaderin cilvesinin ona bahşettiği Dinar’ın Şehr'ül Emin makamına geldi.

Sandıklı’dan Dinar’a yolumuz düşmüşken Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’yı ziyarette bulunduk. Ziyarette Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’nın iki yılda yapmış olduğu başarılı çalışmaları dinleme şansımız oldu.

Göreve Gelmesinin İkinci Gününde Çalışmalara Başladı..

Dinar’da eşi benzeri görülmemiş bir şekilde daha makamına oturmasının ikinci gününde yıllardır kapalı olan Dinar Mezbahasının açılması ile ilgili AK Parti ve MHP heyeti ile birlikte Afyonkarahisar İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün yolunu tuttu. Yapılan görüşmeler neticesinde ilçeye gelen heyetin vermiş olduğu rapor doğrultusunda hemen ihale sürecine geçildi. Bugün itibari ile Dinar’a yakışır modern ve teknolojik bir mezbahane Dinar’a kazandırıldı.

İkinci çalışma olarak Başkan Sarı’nın seçim beyannamesinde yer alan yeni sanayi sitesine içme suyu projesine başladı. Yapılan ölçüm ve incelemeler sonucunda içme suyu hattı döşenerek yeni sanayi sitesinin içme suyu ihtiyacı giderildi. Bunun yanı sıra yeni sanayi sitesinde 200 metrelik yeni bir kanalizasyon hattı da çekilerek alt yapı sorunu ortadan kaldırılmış oldu.

Vatandaşların isteği üzerine seçim döneminde söz vermiş olduğu Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon merkezinin yapımı ile ilgili olarak çalışmalarına başlayan Nihat Sarı, Isparta Orman İşletme Bölge Müdürlüğü, Dinar Orman İşletme Müdürlüğü ve Dinar Belediyesi arasında imzalanan protokolle Orman İşletme Müdürlüğüne ait olan arazinin 12.000 m2’lik bölümü Dinar Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi için yer tahsisi yapıldı. Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezimizin inşaatı da tamamlanarak Milli Parklar Müdürlüğünden Ruhsatın gelmesi ile faaliyete geçirildi.

Yıllardan beri birçok yolcuya konaklama imkânı sağlayan Belediyeye ait Suçıkan Park Tesislerinde muhteşem bir dönüşüm çalışmaları başlamış. Eski Suçıkan gitmiş yerine bambaşka Dinar’a yakışır bir Suçıkan gelmiş. Gelen misafirlere daha güzel bir ortam sağlamak amacıyla bir seyir terası inşa edildiğini görmek beni mutlu etti. Yıllardır hiçbir çalışma yapılmamış olan Suçıkan’da restoran, lavabo ve mescit çalışmaları devam ederken, Suçıkan Otel’i ile ilgili çalışmaların başladığını öğrendik.

Şehrin girişinin güzelleşmesi ve aydınlık bir görünüme kavuşması adına Belediye Başkanı Nihat Sarı, Dinar yazılı Ay yıldızlı LED armatür çalışmasını gerçekleştirdi.

Yol medeniyettir anlayışıyla ilçede sıcak asfalt serimi çalışmalarını başlatan Başkan Sarı, Dinar’ın cadde ve sokaklarını güzel bir görünüme kavuşturdu. Aynı zamanda sıcak asfalt çalışması ile birlikte seçim beyannamesinde yer alan tek tip kaldırım uygulamasının da zemini hazırlamıştı. Sıcak asfalt serme çalışmalarının tamamlanmasının ardından hemen tek tip kaldırım çalışmalarını başlatan Başkan Sarı, bu çalışmaları ile de vatandaşların takdirini topladı.

Alt yapı ve şehrin modernleşmesi adına çalışmalar gerçekleştiren Başkan Sarı aynı zamanda doğayı ve çevreyi korumak adına da çalışmalar gerçekleştirdi. Çevreyi ve doğayı korumak adına ilçesine kazandırmış olduğu Katı Atık Aktarma İstasyonu ile sadece İlçesine değil Başmakçı- Dazkırı- Evciler- Kızılören ilçelerimiz ile Tatarlı ve Haydarlı Beldelerine de hitap edecek. Afyonkarahisar'da Katı Atık Bertaraf Tesisine taşınıp orada enerjiye dönüştürülecektir. Elde edilen bu enerji ile de hem doğayı korumuş hem de belediye gelir elde etmiş olacak.

Bir şehri gösteren meydanıdır anlayışıyla Cumhuriyet Meydanını yenileyen Başkan Sarı, resmî törenlerin burada yapılması ve vatandaşların aileleri ile birlikte güzel bir zaman geçirmesini sağladıklarını ayrıca meydana yakışır bir Şehitler köşesi hazırlamış olduğunu gördük.

Vatandaşları ile sürekli iç içe olmayı seven Başkan Sarı, seçim beyannamesinde yer alan iftar çadırı uygulamasını da faaliyete geçirdi. Böylelikle ramazan aylarında vatandaşları ile birlik ve beraberlik içerisinde oruç ibadetlerini yerine getirdiler.

Her ilçede büyük bir önem arz eden Pazar yerleri Dinar ilçesinde de büyük bir önem arz ediyordu. İnşaat Mühendisi bir Belediye Başkanı olan ilçenin de modern bir Pazar yeri olması herkes tarafından beklenir. Dinar ilçesinin Salı pazarına ilçe merkezinin yanı sıra köyleri ve çevre ilçelerden de vatandaşların geldiği ve çok kalabalık olduğu söylenir. Başkan Sarı, ilçesine yakışır bir Pazar yeri için kollarını sıvayarak ilk olarak Pazar yerinin etrafını duvarla çevirdiğini ve eski yapı binaları yıkarak yeni binalar yapacağı yönünde sözleri Dinarlı vatandaşların da ağzından duyma imkânım oldu. İnşaat Mühendisi bir Belediye Başkanı inanıyorum ki ilçesine yakışır bir Pazar yerini de kazandıracaktır.

Bu hizmet ve çalışmalar bizlerin kaleme alabildiklerimiz. Yazamadığımız birçok hizmet ve projeler var. İnşallah kalan çalışmaları da bir sonraki köşe yazılarımda aktaracağım.

Başkan Nihat Sarı, Dinar ilçesine yapılacak proje ve hizmetler için Ankara’ya gittiğinde hemşerisi olan Milletvekili Ali Özkaya’nın büyük katkısı ile etkisine de değindi..

Başkan Sarı, ilçesine yapmış olduğu hizmet ve projelerin yanında hükümet desteği olan projelerinde kendisi ile birlikte Milletvekili Ali Özkaya’nın, ilgili bakanlıklardan süreci yakından takip ederek hızlandırdığını ve her zaman yanında olduğunu da vurguladı..

Velhasıl,

Afyonkarahisar siyasetinde Nihat SARI derin izler bırakıyor.

Yaptığı hizmetler, halkla iç içe oluşu, her kesimle samimi ve saygın ilişkileri ile memleketine güzel projeler kazandırarak değer katıyor ve adından söz ettiriyor.

2 yıl gibi kısa bir süreye bir sürü büyük projeleri ve hizmetleri sığdıran Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’ya Allah çalışmalarında kolaylıklar versin. Allah yar ve yardımcısı olsun.

Dinar’ın Şehr-ül Emin’i Nihat Sarı’nın çalışmaları, emekleri bıraktığı izler, ilçe sakinlerince unutulmaz ve takdir edilir İnşallah..

Görelim mevlam neyler

Neylerse güzel eyler

Sağlıcakla…

Yorumlar (2)
Vatandaş 2 yıl önce
Sayın vekilim sandıklıya ne Zaman sıra gelecek sizi sandıkli halkı vekil etti
Sandıklı halkı 2 yıl önce
Sayın vekilim sandıklı yı unuttunuz galiba
17
açık
Günün Anketi Tümü
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Namaz Vakti 30 Eylül 2022
İmsak 05:24
Güneş 06:45
Öğle 12:53
İkindi 16:13
Akşam 18:51
Yatsı 20:07