AİLE FOTOĞRAFLARIYLA ANILAR: 2

AİLE FOTOĞRAFLARIYLA ANILAR: 2

AİLE  FOTOĞRAFLARIYLA ANILAR: 2

 

         Bundan önceki fotoğraflar için “Dinar’dan Aile Fotoğraflarıyla Anılar”  başlığını kullanmıştım. Yayımlanan  fotoğraflardaki saygılı kişilerin yalnızca Dinarlılar ve çekim yerlerinin de Dinar olmadığını sonradan fark ettim. Ve artık yazımın içeriğine uygun olarak “Aile Fotoğraflarıyla Anılar” başlığıyla okurlarımın huzurunda olacağım.

Örneğin: Bu yazının ilk fotoğrafı  15/ 10/ 1987’de Ankara Dedeman Oteli’nde çekilmiş bir dost düğününde Dinar ve Afyon’un ilçelerinden Emirdağlı dostları görüyoruz.

 • Solda Afyon Senatörü, Emirdağlı Mustafa Çelik, yanında Nedret Gürcan ve eşi Nuran Hanım, çocukları Ali Niyazi ve Barkın Gürcan. Ve evlenen genç çiftler, Mustafa Bey’in oğlu ve gelini.

 • Yukardaki düğün sonrası günlerde çekilmiş solda ikinci kişi Afyon Senatörü Mustafa Çelik, sol başta Afyon Milletvekili Şükrü Yüzbaşıoğlu, Nedret Gürcan, yeni damat, karşıda aynı aileleden eşler, hanımlar, çocuklar.

 • 13 Eylül 1978 günü, yine Ankara ve bir gece kulübü. Solda Nedret Gürcan kızı Etil, yanında Dinarlı Rauf Demirkan eşi, yanında Nuran ve Nedret Gürcan. Yanlarında Dinar’ın unutulmaz kişilerinden (Dinar’a büyük hizmetlerde bulunmuş Ulaştırma Bakanı) Güneş Öngüt, yanında Rauf Demirkan, Ali Niyazi Gürcan. Masanın öbür yanında Güneş Öngüt’ün oğlu, eşi Sayım Hanım, yanında ablası, yanında Barkın Gürcan ve Güneş Öngüt oğlu.

 • Bu fotoğraf İzmir’den. Gürcan ve Şimşek Ailelerinin büyükleri, çocukları bir arada: Solda Güngör Şimşek eşi Ayla, ablası Ayten Hanım, Nuray ve Etil Gürcan, Günay Şimşek ve eşi Dinar Edebiyat öğretmenlerinden Ecmel Hanım, Güngör Şimşek, Nuran ve Nedret Gürcan, Halit Bey, altta Çığıl, Ali Niyazi, Tijen ve çocuklar…

 • 1980’li yıllar, İzmir’de bir eğlence yerinden. Solda Nuran ve eşi Nedret, yanında Ayla, karşıda Güngör Şimşek, Nuray Gürcan, Günay Şimşek ve eşi Ecmel Hanım.

 • Yılların ardından sonu hüzünle biten mutlu ve önemli evliliğin fotoğrafı: Dinar’ın ünlü ve en eski ailelerinden Dedeoğlu Un Fabrikası sahibi Hacı Mustafa Efendinin oğlu, 1955- 1958 yıllarında Dinar Belediye Başkanı Mehmet Dedeoğlu’nun Antalyalı Lale Hanımla evlilik fotoğrafı.

Ayakta solda Yavuz, Necdet Gürcan, Mehmet Dedeoğlu’nun kardeşi Yılmaz, yanında Nedret ve  Dr. Orhan Gürcan’ın eski eşi Hatice Hanım, yanında Şule Perinçek’in annesi Şükran Hanım, düğün akrabalarından bir bey, bir hanım ve Şahver Dedeoğlu, akraba iki hanım yanında Reyhan Gürcan, yanında Şadan Dedeoğlu, orta sırada başta akraba hanım, yanında Zehra Gürcan Hocahanım, ablası Mehmet Dedeoğlu’nun annesi Hamdiye Hanım,  Lale Gelin, Mehmet Dedeoğlu, gelinin anne ve babası, alt sırada Gülhan, Coşkun, Dursun Gürcan ve gelinlik tutan küçük kızlar… (Dedeoğlu Ailesi ile kısa süren akrabalığımız büyük amcam Tevfik Gürcan oğu Dr. Orhan Gürcan’ın eşi Hatice Yengemizden ileri geliyordu)

Not: Bu fotoğrafı Dinar’a uzun yıllar maddi manevi büyük hizmetleri geçmiş olan Dedeoğlu Ailesi’ni bir düğün vesilesiyle anmak için yayımlıyorum. (NG)

 • Yıl 1995, İngiltere – Londra’da damadım ve kızım Etil’in tanıdığı bir Hintli Aile ile: Solda Nuran Gürcan, yanında kızı Etil İmirzalıoğlu, yanında Hintli aile eşi ve beyi, yanında damadım Babur İmirzalıoğlu, yanında Nedret Gürcan

 • Yıl 1954 yaz günü Suçıkan’da Gürcanlar Un Fabrikası’nun un ustası Alman Hans Klele, yanında Nedret, Alman tercüman, yanında Hans’ın eşi Elvira, Yanında Hans’ın Kız kardeşi Furoli, Yanında Erna Ebröl, altta Coşkun ve Sevim Gürcan

 • Unutulmaz doktor İbrahim Demirelli, eşi Yurdagül Hanım ve Nuran Gürcan

 • Solda Nedret ve eşi Nuran, Fethi Acar ve eşi Güler, Dr. Demirelli ve eşi Yurdagül.

 • Bir Bodrum anısı. Arkada Dinar İş Bankası Müdürlerinden ( Ünlü sanatçı Meltem Cumbul’un babası) Sedat Bey, yanında Nedret, ön sırada Sedat Cumbul eşi Güner Hanım, ortada bir dostları ve sağda Nuran Gürcan.

 • Dinar çarşısında Necdet ve Nedret Gürcan, yanlarında Atgm. Süleyman ve eşi

 • Suçıkan’da bir masa: Solda sevgili Kemal Özsoy, eşi Müjgan, ortada Ünlü öğretmen Reşat Ünsal, eşi Fehime Hanım ve Necdet Gürcan.

 • Dinar’da bir aile toplantısı: Solda Nedret yanında Kaymakam Bey, yanında avukat Bahattin İzgi, karşıda eşleri

 • Solda Nedret, Jan. Kumandanı, eşi Türkçe Öğretmeni Nevin Hanım, Nuran Gürcan

 • Çok eski bir anı. Göbekli ailesine ait evlerinin bahçesinde havuz çevresinde solda İzzet Soydaş, eşi Armağan Hanım, yengem Şaziye Hanım, anneye sarılan Güneş Cire annesi hanım, arkada Behiç Göbekli, Zübeyde Abla

 • İzmir, Fuar, 23 Temmuz 1989, solda Nedret, yanında Mehmet Göbekli, Kazım Uysal ve Nedret’in okul arkadaşı Orhan Kaygısız. Muzeyyen Senar’ı dinlerken

 • Dinar’da bir aile gurubu: Dr. Himmet Yeşilova, C. Savcısı Reşat Onurer, Mehmet Göbekli, Nedret Gürcan ve eşleri

 • Dinar Savcısı Reşat Onurer, eşi, Dr. Himmet Beyin eşi Zübeyde Göbekli Abla, Necdet Gürcan ve Nuran hanım piknikte.

 • İşte Dinar’ın Suçıkan’dan başka bir gezi ve gösteri yeri de bir zamanlar İstasyondu. Alsancak’tan çıkıp gelen, Haydarpaşa’dan çıkıp gelen kara tren saatlerinde kızlı erkekli gençler daha çok akşamüstleri gelen trene giderdik. Tren gelir, istasyonda oflaya puflaya durur, penceredeki yolcuların gözleri istasyonda tur yapan kişilere takılırdı. Yanımda arkadaşlarımdan Erdoğan Özdiker ve Vecihi Pekiner görünüyor. Pencerede de kızlar falan… Ben bu istasyon gezilerine “piyasa vakti” derdim. O yılların unutulmaz görüntülerinden…

(TÜM DİNAR’IN; DİNAR’DA YAŞAYANLARIN VE YAŞAYACAKLARIN
YENİ YILLARINI SAYGIYLA KUTLUYOR; MUTLULUK VE SAĞLIK DİLİYORUM)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ayse 2018-07-31 09:53:12

Zubeyde ve mehmet gobeklinin füsun ve Adalet filiz isimli 2 kızları vardı. Ben uzun yıllar dir onları arıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Bende o aile ile birlikte uzun yıllar yaşadım o ev benim çocukluk anılarıyla dolu. Ankara Dinar dahil.

Avatar
Nilüfer 2018-12-27 20:30:19

Belki bilmek istersiniz diye düşündüm, babamı geçtiğimiz ağustos ayında kaybettik. Ben sizi fotoğraflarınizdan tanıyorum. Babam Vecihi Pekiner idi.

Avatar
Nilüfer 2018-12-27 20:30:48

Belki bilmek istersiniz diye düşündüm, babamı geçtiğimiz ağustos ayında kaybettik. Ben sizi fotoğraflarınızdan tanıyorum. Babam Vecihi Pekiner idi.

Avatar
Ayşe Özlem Pekiner 2019-02-04 19:43:10

Fotoğraflara hayranlıkla baktım. Rahmetli babam Vecihi Pekiner,
Nedret amcayı çok severdi. Nedret amca hayatta mı çok merak ediyorum. Bilgi verirseniz sevinirim.

Avatar
Umut 2019-09-02 17:02:23

Nedret Bey (02.09.19)vefat etti. Allah rahmet eylesin. Mekani cennet ola.