Zeybek Başkan’dan Maaşlara Zam Müjdesi

Afyonkarahisar Belediyesi, daha önce anlaşmaya vardığı HAK-İş’e bağlı sendikalarla

AFYONKARAHİSAR 26.04.2022, 17:01
Zeybek Başkan’dan Maaşlara Zam Müjdesi

Zeybek Başkan’dan Maaşlara Zam Müjdesi

Afyonkarahisar Belediyesi, daha önce anlaşmaya vardığı HAK-İş’e bağlı sendikalarla yaptığı sözleşme görüşmelerine ek protokol imzaladı. Toplu İş Sözleşmesi kapsamında maaşlarda iyileştirme yapılırken taraflar karara vararak imzayı attı. Protokolle birlikte daha önce 5 bin 250 TL olarak anlaşmaya varılan maaşlara yüzde 7,5 oranında zam geldi.

Protokol, Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Hizmet İş Sendikası Şube Başkanı Kemal Erkuş, Öz Taşıma İş Sendikası Şube Başkanı Emrah Örk ve Öz Sağlık İş Sendikası Şube Başkanı İbrahim Gürbüz arasında imzalandı.

Yapılan görüşme neticesinde HAK İŞ’e bağlı sendikalara üye çalışanların maaşlarına ek zam geldi. Buna göre 5 bin 250 TL’ye ilave olarak Temmuz ayından itibaren yaklaşık %7,5 (400TL) tutarında maaşlara iyileştirme yapılacak.

HAYIRLI UĞURLU OLSUN

Hizmet İş Sendikası Şube Başkanı Kemal Erkuş hayırlı olsun dileklerini ileterek, “Yılbaşında Afbel-San Şirketi ve Hizmet İş Sendikası olarak 5250 TL maaş sözleşmesi imzalamıştık. Bu süreçte Belediye Başkanımız ikinci altı ay için yüzde 7 buçukluk bir zam uyguladı. Her zaman işçinin yanında olan Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

“SAMİMİYETİMİZİ ORTAYA KOYDUK”

Samimiyetimizi ortaya koyduk açıklaması yapan Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek; “Daha önce anlaşmaya vardığımız Hak-İş’e bağlı Hizmet-İş, Öz-Taşıma-İş ve Öz-Sağlık Sendikamızla yeniden güncel zam oranıyla Toplu İş Sözleşmesi imzaladık. Böylece Belediye personelimizin üye olduğu tüm sendikalarla anlaştık. Yapmış olduğumuz ek sözleşme ile beraber YÜNTAŞ ve AFBEL-SAN bünyesinde çalışan hizmet alım işçisi personelimizin maaşlarına ilk 6 ay için belirlediğimiz 5 BİN 250 TL’ye ilave olarak Temmuz ayından itibaren yaklaşık %7,5 (400TL) tutarında bir iyileştirme yapıyoruz. Mesai arkadaşlarımızın ücretlerini ve sosyal haklarını iyileştirmek için samimiyetimizi ortaya koyduk. Çalışan kardeşlerimize hayırlı uğurlu osun” dedi.

Yorumlar (0)
20
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 23 Mayıs 2022
İmsak 03:49
Güneş 05:33
Öğle 13:00
İkindi 16:53
Akşam 20:16
Yatsı 21:53