Zafer Partisi Genel Başkan Ümit Özdağ Şuhut’ta

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ ve ekibi bugün saat 11.00 de

AFYONKARAHİSAR 25.08.2022, 20:52
Zafer Partisi Genel Başkan Ümit Özdağ Şuhut’ta

Zafer Partisi Genel Başkan Ümit Özdağ Şuhut’ta

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ ve ekibi bugün saat 11.00 de Afyonkarahisar İli Şuhut ilçesine gelerek; önce şehitler ve gaziler müzesi peşinden Atatürk evini ziyaret etti. Prof. Dr. Ümit Özdağ hatıra defterine ‘’Atatürk’e ve bu toprakların bize kazandırılmasına kanı ile canıyla ile mücadele eden şehit ve gazilerimize sonsuz teşekkür ederek vatan bizlere emanet’’ dedi. Ardından da Atatürk evinin bahçesinde de basın açıklamasında bulundu.

Özdağ: ‘’Büyük taarruzun 100. Yıl kutlamalarını gerçekleştireceğimiz günlerdeyiz. Yarın Türk Ordusu’nun sabah 05.15 taarruza başladığı günün şafağı. Biz de Zafer Partisi olarak bugün burada Türk tarihinin kaderini değiştiren en büyük zaferlerden birisini kutlamak amacıyla, Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere istiklal harbimizi yöneten bütün komuta heyetine, Büyük Millet Meclisi’nin de istiklal mücadelesini veren bütün milletvekillerine de şükran duygumuzu iletmek ve Allahtan rahmet dilemek için bulunmaktayız. Buradan Kocatepe’ye geçeceğiz ve taarruzun başladığı yerde anmaya devam edeceğiz. ’dedi.

‘’İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy ‘Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın’ demişti. Çok da güzel demiş ancak Anadolu coğrafyasında yaşamak çok zor. Tarihin en zor yaşanan coğrafyasına Türk ulusu olarak bin sene önce 3. kez tekrar geldik ve bin seneden beri milyonlarca şehit vererek bu coğrafyadaki hukukumuzu muhafaza ettik. İstiklal harbimizden 100 sene sonra ülkemizin bir istila ile karşı karşıya olduğu bir süreçten geçiyoruz. Bu sefer istilacılar ordularıyla gelip ülkemizi işgal etmiyorlar ama 13 milyon sığınmacı ve kaçağın stratejik göç mühendisliğiyle ülkemize yönlendirilmesiyle yaşanan fiili, örtülü, sessiz işgal söz konusu. Adeta ülkemiz Filistinleşiyor ve bu süreç yaşanırken de devlet kurumumuz değişik tarikat, cemaat ve bu tür gruplar arasında bölünerek Lüblanlaşıyor.’’ifadesinde bulundu.


‘’Biz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu ve temelinde Türk kültürü ve Türk kahramanlığı olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluş felsefesi üzerinde 21. Yüzyıl’a taşınmasının mücadelesini veren bir kadro olarak bu büyük tarihi günleri geleceğe umutla ve kararlılıkla bakmak için önemli bir vesile olarak görüyoruz. Umarım kendi çocuklarımıza ve torunlarımıza, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten aldığımız Türkiye’yi hırpalanmadan, örselenmeden ve onun en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyetine büyük bir zarar gelmesini engelleyerek emanet edeceğiz. ‘’diye sözlerini sonlandırdı.

Yorumlar (0)
12
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Namaz Vakti 08 Ekim 2022
İmsak 05:32
Güneş 06:53
Öğle 12:51
İkindi 16:04
Akşam 18:38
Yatsı 19:54