Yüzlerce AK Partili “Aile İftarında” Buluştu

AK Parti Teşkilatlarının 81 ilde düzenlediği aile iftarı programı Afyonkarahisar’da da yoğun bir katılımla gerçekleşti

AFYONKARAHİSAR 01.05.2022, 00:46
Yüzlerce AK Partili “Aile İftarında” Buluştu

Yüzlerce AK Partili “Aile İftarında” Buluştu

AK Parti Teşkilatlarının 81 ilde düzenlediği aile iftarı programı Afyonkarahisar’da da yoğun bir katılımla gerçekleşti. İftar programına, AK Parti’nin Afyonkarahisar’daki kuruluşundan bugüne tüm partililer davet edildi. Yaklaşık 1500 kişinin davet edildiği iftar programına, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan da canlı yayınla katılarak partilileri selamladı.

AK Parti teşkilatları Türkiye’nin 81 İlinde düzenlenen 'Vefa Buluşması' Teşkilat İftarı programında bir araya geldi. Kuruluşundan bugüne AK Parti’ye emek vermiş tüm partilileri kapsayan iftar programında ‘Davamız bir, yolumuz bir, gönüller bir, Biz birlikte büyük bir aileyiz’ mesajı verildi.

1500 kişi katıldı

AK Parti Afyonkarahisar Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay’ın yaptığı organizasyona, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz, tüm ilçe teşkilatları, önceki dönem il başkanları, milletvekilleri, merkez ilçe başkanları, kurucular ve tüm partililer katıldı.

Önce Erdoğan konuştu, sonra Uluçay

Aile iftarında ezan öncesi ilk konuşmayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptı. Partilileri selamlayan Erdoğan 2023 hedeflerini anlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ardından programın açılış konuşmasını AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay yaptı. Uluçay, “Her biri birbirinden kıymetli teşkilat mensuplarımız, basın mensuplarımız teşkilatımıza özel iftarımıza hoş geldiniz şeref verdiniz. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden kurtuluş olan Ramazan-ı Şerifte Cenab-ı Allah ibadetlerimizi kabul eylesin, bizleri birlik ve beraberlik içinde Ramazan Bayramı'na kavuştursun. Milletimiz, İslam alemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olsun diliyorum” dedi.

“Girdiğimiz her seçimde ömür biçtiler ama sandığa gömüldüler”

Uluçay konuşmasında şunları söyledi; 2001’de kurulan partimiz, 2002 seçimleri ile birlikte solcusundan sağcısına, her kesime, yani aziz milletimize hizmete başlamıştır. 20 yılda AK Parti hükümetlerinin hizmetlerinin dokunmadığı kimse kalmamış, herkesin faydalandığı mutlak bir hizmeti olmuştur. 20 yıldır olduğu gibi bugün de sosyal donatıdan, adalete, alt yapıdan üst yapıya kadar gerek belediyelerimiz, gerek il genel meclisimiz, gerek ise merkezi hükümetimizin destekleri ile siz değerli milletimize hizmet etmeye devam etmektedir. 20 yıl önce Partimize ömür biçenlerin, bugünlerde yine çaresizlikleri akıllarına geldiğinden dolayı olmalı ki akıllarınca yine ömür biçmeye başladıklarını duyuyoruz. 20 yıldır girdiğimiz 15 seçimin her birinin öncesinde ömür biçtiler ama sandığa gömülen yine kendileri oldu. Elhamdülillah ömür biçenlerin hiçbir hayali gerçekleşmedi, yine gerçekleşmeyecek.

“Vesayeti de darbeleri de sizlerin sayesinde ortadan kaldırdı”

Uluçay konuşmasında “80 yılda yapılmayan, yapılamayan bunca sosyal ve idari yatırım sizlerin sayesinde yapılmıştır. Bugün her alanda kadının adı ve imzası varsa AK Parti'nin ve sizlerin gayretleri sayesindedir. İnşa ettiğimiz tüm eserlerimizi kadınlarımızla birlikte gerçekleştirdik. Gençlerimiz 18 yaşında seçilip hür iradeleri ile Türkiye Büyük millet Meclisi çatısı altında siyaset yapabiliyor ise bu da sizlerin sayesindedir. Sizlerin sayesinde sadece bunlar mı oldu? Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan dün sizlerden aldığı güçle başörtüsü yasağını kaldırdı. Sizlerin sayesinde darbeleri alt etti. 80 yılda ülkemizi içten içe kemiren adeta bir kanser misali olan vesayet sistemini sizlerin sayesinde ortadan kaldırdı. Ayasofya açıldıysa sizlerin sayesinde açıldı. Yabancı liderlerin karşında el ovuşturan değil, dik duran bir ülke isek bu da sizlerin sayesindedir. Aldığımız alt ve üst yapı yatırımları, çıkarılan yargı paketleri, ülkemiz ve ilimizde vatandaşlarımızın lehine ne yapıldı ise sizlerin sayesindedir. Bu büyük ve güçlü dava hareketi bugün ayakta ise sizlerle birlikte aynı yolu yürüdüğümüz için ayaktadır. Kol kola, el ele, omuz omuza yürüdüğümüz, safları sık tuttuğumuz için ayaktadır.” İfadelerine yer verdi.

“Değil siz, ağababalarınız da gelse zarar veremeyeceksiniz”

“Bugün kırgınlıkları, dargınlıkları bir kenara bırakıp sık olan saflarımızı daha da sıkılaştırma vaktidir” diyen Uluçay şöyle devam etti; Önümüzde çetin bir yol var. Kenetlenirsek, birlik olursak zor, kolay olur. Bizim tek sevdamız var. O da büyük Türkiye. Efendimiz Hz. Muhammed ne diyor hadisinde; Birbirinize sırt çevirmeyiniz. Birbirinize kin tutmayınız. Birbirinizle dostluğunuzu kesmeyiniz. Ey Allah’ın kulları kardeş olunuz. Değerli dava arkadaşlarım karşımızdaki ittifakın derdi ne parlamenter sistem de, ne devlet de, ne de millet değildir. Bunların derdi devlet olsa hainlerle iş tutmaz, derdi hukuk olsa teröriste ağıt yakmazlar. Şehitlerimiz için sesi cılız çıkıp vatan hainleri için bağıran üzülen, liderimizi hadsiz bir şekilde tehdit eden, devlete parmak sallayan kim varsa elbette bedelini ödeyecektir. Sözlerime son verirken; Değil siz Cumhurbaşkanımıza zarar vermek, sizin dışarıdaki kelli felli ağa babalarınız gelse dahil yine gücü yetmeyecektir.

“AK Parti’nin iftarı nasıl olur görsünler”

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek de konuşmasında “Hepinizin Ramazan-ı Şerif ayınızı, Kadir Gecemizi tebrik ediyorum. Allah’a şükür ediyoruz çünkü bu 2022 yılı yani bu yıl ki Ramazan ayını gerçekten Ramazan’ın ruhuna uygun dolu dolu geçirdik. 30 Ramazan mahallelerimizde iftar yaptık. Teşkilat üyelerimizle birlikte yaptığımız iftarımız da dâhil mahalle iftarlarımızla 200 bin kişiye ulaştık. Günlük 10 bin iftar verdik. Allah’a ne kadar şükür etsek azdır. Cenab- Hakk bu birlikteliğimizi daim etsin. Bir başkalarının yaptığı iftarda malumdur. Benden iftar yapmak için pazaryerini istemişlerdi. Verebilirim dedim. Ama maalesef istediklerini bulamadılar. Farklı beyanatta bulunmak zorunda kaldılar. Ama fotoğraf çeken arkadaşlara, kameramanlara söyledim. AK Parti’nin iftarı nasıl olur görsünler. Teşkilat nasıl olur görsünler. Cenab-ı Hak hepimizi bayrama eriştirsin” ifadelerine yer verdi.

“2023’te galip olan AK Parti olacak, Cumhurbaşkanımız olacak”

Daha sonra da AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven bir konuşma yaptı. Yurdunuseven “Bugüne kadar partimize hizmeti geçen bütün AK Partili kardeşlerimi Allah'ın selamı ile selamlıyorum. Bizi burada bir araya getiren öncelikle İl Başkanı ve teşkilatımıza çok teşekkür ediyorum. Gerçekten güzel bir organizasyonla bize iftar ettirdiler. Allah kabul etsin. Önümüz 2023. Burada AK Parti'nin nasıl bir parti olduğunu, nasıl vefakar bir parti olduğunu, nasıl hizmetkar olduğunu gördük elhamdülillah. İnşallah 2023'te de 2024'te de sizlerle el ele kol kola kardeşçe seçimlere gideceğiz ve inşallah yine galip olan AK Parti olacak, Cumhurbaşkanımız olacak” dedi.

“Herkese teşekkür ediyorum”

İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban da “Ben de bu organizasyonda emeği geçen herkesi kutluyorum muhteşem bir organizasyon olmuş muhteşem bir tablo görüyorum. AK Parti teşkilatlarında görev alarak ben de bu hizmette varım diyen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

“Çalışmalarımıza bekliyoruz”

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz de “İnşallah bundan sonraki süreçte de partimizde görev alan arkadaşlarla beraber hareket etmek istiyoruz. Çalışmalarımıza bekliyoruz” dedi.

“Böyle güzel bir günde yalnız bırakmadınız”

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk de “Tüm teşkilatlarımıza çok teşekkür ediyorum. Ayaklarınıza sağlık. Bizleri böyle güzel bir günde yalnız bırakmadınız. Şimdiden bayramınızı kutluyorum. Rabbim nice bayramlara birlik ve beraberlik içerisinde erişmeyi nasip eylesin” ifadelerine yer verdi.

“Programımızın bereketli sonuçlar getirmesini diliyorum”

Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan da “Teşkilatımıza değer vermiş yol arkadaşlarım; Programımızın hayırlı ve bereketli sonuçlar getirmesini diyorum. Şimdiden hepinize hayırlı bayramlar diliyorum” dedi.

Daha sonra önceki dönem milletvekilleri Halil Ürün, Ahmet Koca, Zekeriya Arslan da birer konuşma yaptı. İftar programı hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Yorumlar (0)
26
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 25 Mayıs 2022
İmsak 03:47
Güneş 05:32
Öğle 13:00
İkindi 16:53
Akşam 20:18
Yatsı 21:55