Yurduseven’den “12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü” Mesajı

Afyonkarahisar Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışı gereği bakıma muhtaç kişilere yönelik Evde Bakım

AFYONKARAHİSAR 11.03.2021, 15:52
Yurduseven’den “12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü” Mesajı

Yurduseven’den “12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü” Mesajı

Afyonkarahisar Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışı gereği bakıma muhtaç kişilere yönelik Evde Bakım Hizmetine devam ediyor. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek talimatlarıyla Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğümüz Evde Bakım ve Temizlik Hizmetleri ekibiyle hasta ziyaretinde bulundu.

Vatandaşlarımızın yaşam kalitelerini artırmak amacıyla sağlıklı bir toplum oluşmasını hedefleyen Afyonkarahisar Belediyesi "Gönül Belediyeciliği" düsturuyla gönüllere dokunmaya devam ediyor.

Afyonkarahisar Belediyesi Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri kişisel bakımını sağlayamayan vatandaşlarımızın bakımlarını gerçekleştirip, yaşlılarımızın ve hastalarımızın yaşadıkları ortamı pandemi kuralları çerçevesinde sağlıklı hale getiriyor.

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili, Tutuklu ve Hükümlü Hakları Komisyonu Başkanı İbrahim Yurdunuseven, İstiklal Marşı'nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Yurdunuseven mesajında;

"Tarih boyunca sayısız destanlar yazmış kahraman milletimizin vatan sevgisini, milli mücadele ruhunu,bağımsızlığından asla ödün vermeyişini, cesaret ve fedakarlığını eşsiz bir şekilde dizelere dökerek ölümsüzleştiren Vatan Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u, İstiklal Marşı'mızın kabulünün yıl dönümünde rahmet ve minnetle yâd ediyorum." dedi

"İstiklal Marşı; ufkumuzu kaplayan, yedi düvelden, kimin hangi milletten belli olmadığı bir düşman ordusuyla yurdumuzun etrafı çevrildiğinde, iman dolu göğüsleriyle düşmanın çelik zırhını delen bir kahramanlık destanını anlatır. Bu öyle bir anlatıştır ki; 1071'de Malazgirt'te Alparslan'ın atını nasıl düşmanın üzerine sürdüğünü, 1453 İstanbul'un fethinde gemileri karadan yürüten askerlerin azmini, Çanakkale'de 215 kg'lık top mermisini kaldıran Seyit Onbaşı'nın imanını derinden hissederek anlatır. Böyle eşsiz bir marşı yazarak "Vatan Şairi", "Milli Şair" ünvanını hakeden Mehmet Akif Ersoy, ödül olarak verilen 500 lirayıda hayır kurumuna bağışlayarak bu asil milletin şairi olduğunu herkese göstermiştir. Milli duygularımızı bir kez daha kabartan İstiklal Marşı'mızın kabulünün yıl dönümünde istiklalimiz ve istikbalimiz için şehadete yürüyen aziz şehitlerimize ve Vatan Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'a, Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum.

Yorumlar (0)
20
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 16 Mayıs 2021
İmsak 03:57
Güneş 05:38
Öğle 12:59
İkindi 16:51
Akşam 20:11
Yatsı 21:44
banner644