Yurdunuseven’den Gaziler Günü Mesajı

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven 19 Eylül Gaziler

AFYONKARAHİSAR 18.09.2020, 16:13
Yurdunuseven’den Gaziler Günü Mesajı

Yurdunuseven’den Gaziler Günü Mesajı

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Yurdunuseven mesajında;

“Tarih boyunca bir çok kez milletimizin yaşadığı varoluş mücadelesi ve savaşlarda Aziz Milletimiz, canlarını hiç düşünmeden feda etmek isteyen şehit ve gazilerimizin açtığı yolda en zorlu şartlarda bayrağımıza ve istikbalimize sahip çıktı. Şehit ve gazilerimizin yaptığı büyük fedakarlıklar milletimize çok sayıda şanlı zaferler, kahramanlıklarla dolu bir tarih armağan etti.” Dedi.

BU MİLLET GAZİ MİLLETTİR

Türk Milleti’nin gaziliği bir şeref bildiğine de vurgu yapan Yurdunuseven; “Milletimiz asırlardır, birçok farklı coğrafyada savaşmış, devletler kurmuş, vazife icap ettiği anda görevden şehitliği ve gaziliği göze alarak bir adım geri durmamıştır. Bugün yakın tarihimizde gerçekleşen 15 Temmuz hain darbe girişiminde dahi eli kanlı terör örgütünün kullandığı silahlara, hatta tank ve uçaklara rağmen hiçbir silah kullanmadan şehitliğe ve gaziliğe koşar adım ilerlemiştir. Allah katında mertebelerin en kıymetlisi olan şehitlik ve gazilik tarih boyunca milletimiz içinde bir şeref olmuştur.

Bu düşüncelerle bugünleri kendilerine borçlu olduğumuz, bizlere bu toprakları vatan kılan tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yad ediyorum.” Dedi.

Yorumlar (0)
1
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 28 Kasım 2020
İmsak 06:20
Güneş 07:47
Öğle 12:51
İkindi 15:23
Akşam 17:45
Yatsı 19:06