Yurdunuseven’den Dünya Çocuk Hakları Günü Mesajı

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü münasebetiyle bir mesaj yayımlayan

AFYONKARAHİSAR 19.11.2021, 13:33
Yurdunuseven’den Dünya Çocuk Hakları Günü Mesajı

Yurdunuseven’den Dünya Çocuk Hakları Günü Mesajı

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü münasebetiyle bir mesaj yayımlayan AK Parti İnsan Hakları Başkan Yardımcısı, Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven mesajında; "İnsanlığın bugünüyle yarınları arasındaki en güçlü bağ olan tüm dünya çocuklarının 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü'nü yürekten kutluyorum." dedi.

AK Parti'nin en öncelikli meseleleri arasında çocuk ve insan haklarını gördüğüne özellikle vurgu yapan Yurdunuseven; "Geçmişinden aldığı ilhamla her daim ileriye bakan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki AK Partimiz ile, geleceğimizin inşasında en büyük önemi arz eden çocuklarımızın eğitimi, sağlığı ve sosyal güvenliği açısından birçok reformu hayata geçirdik. Çocuklarımızın temel eğitimini aldığı toplumun temel yapısı olan aile kurumunun korunması ve güçlendirilmesi noktasında yine büyük hassasiyetle davrandık ve davranmaya devam ediyoruz. İnsan hakları noktasında olduğu gibi çocuk hakları alanında da kendini büyük, güçlü ve kudretli addeden birçok dünya ülkesine ders niteliğinde projeleri bugün ciddi manada bir yatırımla yürütmekteyiz. Mülteci akınlarının arttığı günümümüzde medeni olduğunu iddia eden ülkelerin insanlıktan sınıfta kaldığı bir coğrafyada yine koruyan ve kucaklayan ülke olarak bilhassa çocuklar noktasında büyük emek ve özen gösterdik. Sahillere vuran çocuk cesetlerine dünya üç maymunu oynarken başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve bizler, çocuklarımızın feryadına kulak vererek onların sesi olduk. Dünyanın neresinde olursa olsun hiçbir çocuğun ve hiçbir kimsenin zulme uğramasına sessiz kalamayız. Bu kadim mirasımızın bize emanetidir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm dünya çocuklarına sağlıklı ve huzurlu bir yaşam diliyor Dünya Çocuk Hakları Günü'nü kutluyorum." dedi

Yorumlar (0)
banner659
10
kapalı
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 06 Aralık 2021
İmsak 06:27
Güneş 07:54
Öğle 12:54
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:06