Yurdunuseven’den Avukatlar Günü Kutlama Mesajı

AK Parti İnsan Hakları Başkan Yardımcısı, Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven'in

AFYONKARAHİSAR 04.04.2022, 15:08
Yurdunuseven’den Avukatlar Günü Kutlama Mesajı

Yurdunuseven’den Avukatlar Günü Kutlama Mesajı

AK Parti İnsan Hakları Başkan Yardımcısı, Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven'in 5 Nisan Avukatlar Günü münasebetiyle yapmış olduğu basın açıklamasıdır.

"Adaletin tecellisi, birey hak ve özgürlüklerinin savunulması, haklarının korunması, hukukun üstünlüğünün varolması için çalışıp çabalayan avukatlarımız demokratik toplumların olmazsa olmaz ön koşuludur. Asırlardır ilerleyen kendini geliştiren medeniyetler arasında Aziz Milletimiz "Adelet" kavramını her zaman ön planda tutmuş ve sadece kendi için değil tüm milletler için adaletin savunucusu olmuştur. Bugün dünyanın gözleri önünde Ukrayna Rusya arasında yaşanan savaşta, Filistin'de, Suriye'de ve daha nice zulme uğrayan hakların yanında hala adaletin insan haklarının en büyük savunucusu olmaya devam ediyoruz. Avukatlık mesleğinin bir mensubu olarak şahsım adına inanıyorum ki; "Dünyanın imarı ancak adaletle mümkündür." Bu doğrultuda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde adaletin tesisi, hak ve hukukun yerini bulması için hiçbir unsurun noksan olmaması ve bu uğurda çalışanların yalnız bırakılmaması bugüne kadar birçok reform gerçekleştirdik. Bir zamanlar ülkemizi hapsetmek isteyen habis zihniyetin elini ayağını bağladığı toplumsal adaletin zincirlerini tabiri caizse kırarak bugün milletimizi hakettiği refah düzeyine ulaştırdık. Bizlere bu yolda destek olan başta hakka, hukuka inanarak görevini yapan avukatlarımıza ve Yüce Milletimize yürekten teşekkür ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle mensubu olmaktan gurur duyduğum avukatlık mesleğini hakkıyla icra eden tüm avukatlarımızın 5 Nisan Avukatlar Günü'nü tebrik ediyor çalışmalarında kolaylıklar diliyorum.

Yorumlar (0)
6
kapalı
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 20 Mayıs 2022
İmsak 03:53
Güneş 05:35
Öğle 12:59
İkindi 16:52
Akşam 20:14
Yatsı 21:49