Yurdunuseven, “Şiddetin Hiçbir Türlüsü Kabul Edilemez”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi İbrahim Yurdunuseven

AFYONKARAHİSAR 04.12.2020, 15:09
Yurdunuseven, “Şiddetin Hiçbir Türlüsü Kabul Edilemez”

Yurdunuseven, “Şiddetin Hiçbir Türlüsü Kabul Edilemez”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi İbrahim Yurdunuseven 5 Aralık Kadın Hakları Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.Yurdunuseven mesajında;

"Ailenin ve toplumun temelini oluşturan kadınlarımız, fedakarlıkları, emekleri, sevgileri ve mücadeleleriyle geleceğimizin mimarı olmuşlardır. Aziz milletimizin tarihi boyunca çıktığı yolculuklarda ve yol ayrımlarında, kimi zaman devlet kurarken kimi zaman vatan savunmasında vazifeden bir adım geri durmadan canı pahasına savaşmış, daima en ön safta yer almıştır. Ülkemiz tarihinde kahramanlıklarıyla büyük bir yer tutan kadınlarımız günümüz kadınlarına da rehber olmaktadır.

Cennet Annelerin Ayakları Altındadır

"Alemlere Rahmet olarak gönderilen Peygamberimizin “Cennet annelerin ayakları altındadır” buyruğuna yürekten inanan bir dinin mensubu olan bizler, bugüne kadar kadınlara yönelik her türlü şiddetin, ayrımcılığın ve istismarın karşısında olduğumuz gibi bundan sonra da olmaya devam edeceğiz.Son 18 yılda gerçekleştirdiğimiz reformlarla, kadınlarımızın eğitim, ekonomi, siyaset, çalışma hayatı ve sosyal alanlardaki konumlarını güçlendirerek toplumumuzun temelini daha da sağlamlaştırdık. Rakamlara ve istatistiklere bakıldığında 2002 yılından bugüne, kız çocuklarının okullaşma oranı, kadınların istihdama katılma oranı ve kadın milletvekillerimizin Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki toplam milletvekillerinin sayısına oranına bakıldığında büyük bir değişim yaşandığı kadınlarımızın AK Parti sayesinde hayatımıza katkılarının daha büyük oranlarda sağlandığı çok net görülmektedir.

Şiddetin Hiçbir Türlüsü Kabul Edilemez

Mesajında kadına yönelik şiddet konusuna da vurgu yapan Yurdunuseven; "Hiçbir türlüsü kabul edilemeyen, insanlığa yönelik bir suç niteliğinde olan şiddetin, kadınlarımıza yönelik şiddetin hiçbir türlüsü de kabul edilemez. Toplum ve devletimizin el ele vererek üzerine ayrıca özen göstermesi gereken bu noktada daha fazla çaba göstermeli, zihniyet değişimi gerektiren bu sorunu hep birlikte ortadan kaldırmalıyız. Medeniyet değerlerimizden, tarih ve kültürümüzden aldığımız güçle bu sorunu da aşacağımıza inanıyorum."

Bu duygu ve düşüncelerle, şiddetin kurbanı olarak hayatını kaybeden ve Aziz Milletimizin istikbali, ülkemizin bekası için şehit olan, tüm kadınlarımızı rahmet ve şükranla anıyor, Dünya Kadın Hakları Günü'nü kutluyorum."dedi

Yorumlar (0)
17
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 25 Temmuz 2021
İmsak 04:03
Güneş 05:45
Öğle 13:09
İkindi 17:02
Akşam 20:24
Yatsı 21:58