Yenilikçi Sağlık Sendikasının il temsilciliğine Osman Aktaş atandı

Yenilikçi Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Yeni Sendika) kuruldu.

AFYONKARAHİSAR 18.09.2022, 23:04
Yenilikçi Sağlık Sendikasının il temsilciliğine Osman Aktaş atandı

Yenilikçi Sağlık Sendikasının il temsilciliğine Osman Aktaş atandı

Yenilikçi Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Yeni Sendika) kuruldu.
Sendikanın Afyonkarahisar İl Temsilciliğine ise deneyimli sendikacı Osman AKTAŞ atandı.


Yeni Sendika İl Temsilcisi Aktaş yaptığı açıklamada, Türkiye’de mevcut sendikaların çalışanların sorunlarını çözmekten uzak durduklarını bundan dolayı yeni bir sendika ihtiyacı olduğundan böyle bir yola eski Sağlık Sen Genel Başkanı Metin Memiş’in genel başkanlığında 60 kişilik kurucular üyesinin katılımıyla Yeni Sendika’yı Ankara’da kurduklarını ve Afyonda da genç,dinamik, çalışkan ve Sağlık camiasının sorunlarını yakından bilen ve sağlık camiasının kabul ettigi bir ekip ile yola çıktıklarını söyleyen Aktaş üye sayısından ziyade üye memnuniyeti birinci öncelikleri olacağı belirtti. Aktaş, nerede bir sağlık çalışanı varsa Yeni Sendika’nın orda olacağını söyleyerek, “Rabbim çıktığımız bu yolda utandırmasın. Temiz bir sayfa ile yolumuza devam edeceğiz. Kavgasız, kimseyi kötülemeden, kimseye rakip olma ya da kimseyi bölme hedefi olmadan kendi yolumuzda, doğru bildiğimizle ilerleyeceğiz. Hedef sadece Bilimsel verilere dayalı, çalışan hak ve kazanımları için mücadele edebilmek, mesleki saygınlık ve refahı arttırabilmek. Sahada emek veren çalışanlarımız ile hep birlikte Sağlık çalışanı arkadaşlarımızın bu süreçte bize olan umudu, heyecanı, inancı bizim yarınlara dair en büyük motivasyonumuzdur” dedi.

PROJELERİMİZ HAYATA GEÇECEK
Aktaş sözlerine şöyle devam etti: “Bizler aldatmayan ve aldanmayan sendikacılık ilkemizle, emaneti taşımada ehil kalabilmenin yollarını arıyoruz. Bizler “müspet hareket” ilkesiyle hizmet etmeyi seçiyor, sadece ve sadece hitap ettiğimiz kitlenin güvenini ve desteğini alacağız. Yeni Sendika olarak vizyon projelerimizi kısa sürede hayata geçirerek yenilikçi sendika yaklaşımımızı somut bir şekilde ortaya koymaya başlayacağız. Tüm Sağlık ve Sosyal Hizmetler kolunda çalışanları Yeni Sendika’ya Üye olmaya davet ediyoruz. Bu ümitler karşılık bulduğunda, bugüne kadar olduğu gibi kazanan yine ülkemiz ve sağlık çalışanlarımız olacaktır” dedi.

Yorumlar (1)
İsak 2 hafta önce
Metin başkana teşekkür ediyoruz sağlık seni Bu adamdan kurtardığı için geçmiş sağlık-sen zamanını bir araştırıp öyle görev verseydi daha iyi olurdu iddia ediyoruz bu yeni sendika afyonda bir adım ileri gidemez genede sağlıkçılara hayırlı olsun
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Namaz Vakti 06 Ekim 2022
İmsak 05:30
Güneş 06:51
Öğle 12:51
İkindi 16:06
Akşam 18:41
Yatsı 19:57