“Yarın seçim olsa ‘haydi bismillah’ diyecek çalışmamız var”

AK Parti Afyonkarahisar Merkez İlçe Teşkilatı 2021 yılının çalışmalarının değerlendirildiği,

AFYONKARAHİSAR 29.12.2021, 15:39
“Yarın seçim olsa ‘haydi bismillah’ diyecek çalışmamız var”

“Yarın seçim olsa ‘haydi bismillah’ diyecek çalışmamız var”

AK Parti Afyonkarahisar Merkez İlçe Teşkilatı 2021 yılının çalışmalarının değerlendirildiği, 2022 yılının çalışmalarının planlandığı bir toplantı düzenledi. Toplantıda konuşan Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz “Yarın seçim olsa ‘haydi bismillah’ diyecek çalışmamız var” dedi.

AK Parti Afyonkarahisar Merkez İlçe Teşkilatı yıl sonu değerlendirme toplantısı yaptı. Toplantıya AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, AK Parti milletvekili İbrahim Yurdunuseven, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, il yönetim kurulu üyesi Seyhan Kılınçarslan, Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, önceki dönem Merkez İlçe Başkanları Bülent Eser ve Semai Kaya, merkez ilçe yönetimi ve mahalle temsilcileri katıldı.

“Yarın seçim olsa ‘haydi bismillah’ diyecek çalışmamız var”

Toplantıda bir konuşma yapan Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz, hedeflerinin 2023 seçimleri olduğunu ve buna odaklandıklarını kaydederek şöyle dedi; Merkez ilçede köy, belde, mahalle ve merkez ilçe yönetimi olarak yarın seçim olsa hazırlıklı bir şekilde ‘haydi bismillah’ diyeceğimiz bir çalışmamız var. Bu çalışmamız bir önceki seçimin akabinde başladı ve aktif bir şekilde sahada hükümetimizin çalışmalarını her ziyaretimizde anlatıyoruz. Bununla birlikte üye çalışmalarımızı da yoğun bir şeklide sürdürüyoruz. Vatandaşlarımız, her geçen gün büyüyen AK Parti ailemize katılarak bu aileyi dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşu halinde dönüştürdü. Her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

“Mahalle mahalle, sokak sokak hanım kardeşlerimize ulaşıyoruz”

İl Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk de konuşmasında kadın kollarının yarın seçim varmış gibi çalışma yaptığını söyledi. Her mahallede, her sokakta kadın kollarının bir faaliyeti olduğunu vurgulayan Ertürk, “Mahallelerimizde gerek partimizin faaliyetlerini anlatan broşür dağıtımı, gerek ise hükümetimizin çalışmalarını kadınlarımıza en iyi biz anlatıyoruz. Bütün yönetimimiz ile ev ev kapı kapı dolaşıyor, vatandaşlarımızın taleplerini dinliyoruz. Ne mutlu bize ki halkımızın teveccühü en üst seviyede milletimiz için tevazu, samimiyet ve gayret ile durmak yok çalışmaya devam diyoruz” dedi.

“Bugün var, yarın yok kavramı AK Parti’de hiçbir zaman olmadı, olmayacak”

İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban da AK Parti’deki vefa duygusunun yüksek olduğunu kaydetti. Çoban konuşmasında “Burada önceki dönem ilçe başkanlarımız, belde başkanlarımız, mahalle başkanlarımız var. Biz parti çatısı altında hiçbir zaman birbirimize kırılmadık, darılmadık. Hep bütünleştik, görevler değişti ama biz hep aynı dava bilinci ile kaldık. Bundan sonra da böyle kalacağız. Bu davayı yücelten, büyüden ve her geçen gün üye sayısını artıran bilinç de budur. Ben Genel Merkez’de önceki dönem il bakanlarının katıldı bir toplantıda bulundum. Bu toplantıda inanır mısınız insanlarımız öyle duygulandılar ki unutulmadıklarını gördüklerinde birçoğu göz yaşlarını tutamadı. AK Parti budur. Bugün var, yarın yok kavramı AK Parti’de hiçbir zaman olmadı, olmayacak” ifadelerine yer verdi.

“Seçimlerdeki başarımızın sebebi bugünkü çalışmalarımızdır”

Çoban’ın konuşmasının ardından sözü AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven aldı. Yurdunuseven, “AK Parti’ye gönül vermiş her kişiye bu davayı anlatmak için kapı kapı dolaşıyoruz. Bütün bu çalışmalarımız emin olun hava kalmıyor. Her seçimin başarısının altında benim, il başkanımın, milletvekili arkadaşlarımızın, merkez ilçenin, belde, mahalle başkanlarının ve sandık başında oturan sandık kurulu üyemize kadar yapılan çalışmalar yatıyor. Bugün iktidarız, yarın da iktidar olacağız. Çünkü bu birlik ve beraberlik ruhu başka hiçbir yerde yok. Muhalefete baktığınızda adamlar, seçim kazanmak uğruna her türlü terör ve teröriste kucak açacak kadar küçüldüler” dedi.

“İnsanların Cumhurbaşkanımıza oy verme sebebi güven ve samimiyettir”

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay da konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aziz milletimize güven verdiğini kaydederek şöyle konuştu; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ‘Ne yaptığımızı biliyoruz. Niçin yaptığımızı biliyoruz. Nasıl yapacağımızı biliyoruz. Nereye ulaşacağımızı biliyoruz’ dediğinde piyasalar bu mesajı ‘güven’ olarak alıyor ve olumlu bir cevap veriyor. Dolar 18,50’den düşmeye başlayarak 11,80’e kadar iniyor. O gün konuşan CHP’nin genel başkanı olsaydı millet güler geçerdi. Şükür ki Cumhur ittifakı ve Cumhurbaşkanımız ile imanlı milletimizin dik duruşu; dosta güven, düşmana korku veriyor. İçteki ve dıştaki ihanet şebekelerini en çok rahatsız eden bu duruşumuzdur. Cumhurbaşkanımızın ev ziyaretlerine baktığımızda samimiyeti görüyoruz. Bu karelerde muhalefetin 20 yıldır çözemediği ‘neden bu millet Cumhurbaşkanı Erdoğan 'a oy veriyor?’ sorusunun cevabı var... Samimiyet ve güven... Onlar hiçbir zaman bu millete güven vermedi.

“Bunların namus sözü, kelin saç kazıtma sözüne benziyor”

Uluçay, “Dün çıkmışlar yine akşam, sabah, yatıp, kalkıp erken seçim istiyorlar! Hem de adaylarının kim olduğunu bilmiyorlar! Neden hala adaylarını açıklayamadıkları ise tam bir muamma! Çünkü daha birbirlerine bile güvenmiyorlar! Sizin güvenmediğinize millet nasıl, neden ve ne sebeple güvensin!

Hem, siz değil miydiniz kendi adayınızı ortaya atıp, arkasından hançerleyen. Bedava elektrik, su gaz veriyorlar. Namus sözü verip de bu sözü bile tutmuyorlar. Bu zihniyetin namus sözü vermesi bir kelin ‘eğer yapamazsam saçlarımı kazıtırım’ sözünü vermesi gibi bir şey. Yok ki neyi kazıtıyorsun?” şeklinde konuştu.

Semai Kaya ve Bülent Eser teşekkür etti

Toplantıda önceki dönem ilçe başkanı Bülent Eser ve Semai Kaya da birer konuşma yaparak birlik ve beraberlik mesajı verdiler. Kaya ve Eser, davet için merkez ilçe başkanı Karadeniz’e teşekkür ederek bu davetin AK Parti’nin bir vefa hareketi olduğunun ispatı olduğunu kaydettiler.

Kahvehane ziyaretinde bulundular

Toplantı sonrası heyet Eşrefpaşa mahallesinde bir kahvehaneye giderek vatandaşlarla buluştu. Yeni ekonomi paketi hakkında bilgi veren Yurdunuseven ekonominin gidişatının daha iyi olacağını müjdeledi.

Yorumlar (0)
banner659
-13
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 26 Ocak 2022
İmsak 06:37
Güneş 08:02
Öğle 13:15
İkindi 15:55
Akşam 18:19
Yatsı 19:39