Yangına 40 dakika sonra 3 uçak 7 helikopterle müdahale edildi

Dün Eskişehir sınırında çıkan yangında İhsaniye ilçemize bağlı Kıyır köyü de etkilendi.

AFYONKARAHİSAR 18.09.2022, 16:31

Yangına 40 dakika sonra 3 uçak 7 helikopterle müdahale edildi

Dün Eskişehir sınırında çıkan yangında İhsaniye ilçemize bağlı Kıyır köyü de etkilendi. Kıyır köyü muhtarı Naci Çengel, yangın dolayısıyla AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya'yı aradığını ve yardım istediğini, Özkaya'nın da gerekli görüşmeleri yaptıktan 40 dakika sonra 3 uçak, 7 helikopterin yangına müdahale ettiğini söyledi.

Eskişehir Afyonkarahisar sınırında çıkan orman yangını dolayısıyla İhsaniye ilçemize bağlı Kıyır köyü de etkilendi. Köy muhtarı Naci Çengel yangını fark eder fark etmez konuyu AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya aktardı. Özkaya'nın yaptığı görüşmeler sonrası 40 dakika içinde 3 uçak ve yedi helikopterle müdahale edildiğini söyledi.

Geçmişte bir itfaiye aracını zor buluyorduk şimdi uçaklar ve helikopterlerle müdahale ediliyor

Çengel yaptığı açıklamada "Çobanlar bize telefon açarak Akhisar köyü ile bizim köyün arasında bir yangın çıktığını söylediler. Olay yerine giderek durumun ne olduğunu öğrenmek istedim. Gittiğimde yangınım bizim tarafa geçtiğini fark ettim ve itfaiyeyi çağırdım. Akhisar tarafında yangının yoğun olduğunu gördüm ve milletvekilimiz Ali Özkaya'yı aradım. Sayın vekilimize yolların dar olduğunu araçların girmekte zorlanacağını bu yüzden helikopter ve uçak gönderilmesi gerektiğini söyledim. Milletvekilimiz Ali Özkaya'da 'Sayın muhtarım Allah izin verirse 40 dakika içerisinde helikopterler ve uçaklar orada' dedi. Dedikten hemen sonra helikopterleri ve uçakları havada gördük, müdahale ettiler. Ben başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere milletvekilimiz Ali Özkaya'ya çok teşekkür ediyorum. Ben bir kez daha Cumhurbaşkanımızın dünya lideri olduğunu gözümle gördüm kalbimle de inanıyorum. Çünkü geçmişte bir itfaiye aracını zor bulurken bugün 3 uçak ve 7 helikopterle müdahale edildi. 50'ye yakın itfaiye aracı ile birlikte de karadan müdahale edildi. Cumhurbaşkanımıza milletvekillerimize valimize çok teşekkür ediyorum" dedi.

Yorumlar (0)
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Namaz Vakti 06 Ekim 2022
İmsak 05:29
Güneş 06:50
Öğle 12:51
İkindi 16:07
Akşam 18:43
Yatsı 19:59