“Virüs hızla yayılıyor, dışarı çıkmayın”

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, beraberinde milletvekili İbrahim Y

AFYONKARAHİSAR 27.03.2020, 18:34
“Virüs hızla yayılıyor, dışarı çıkmayın”

“Virüs hızla yayılıyor, dışarı çıkmayın”

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, beraberinde milletvekili İbrahim Yurdunuseven ile birlikte ziyaret turuna çıktı. Vali Mustafa Tutulmaz, Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz ve Emniyet Müdürü Ali Temiz’i ziyaret eden Sezen ve Yurdunuseven halka “Virüs çok hızlı yayılıyor. Zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayın” çağrısı yaptılar.

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, beraberinde milletvekili İbrahim Yurdunuseven ile birlikte Vali Mustafa Tutulmaz, Emniyet Müdürü Ali Temiz ve Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz’ı ziyaret etti. Koronavirüs dolayısıyla yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Sezen ve Yurdunuseven halkın tedbiri elden bırakmaması yönünde çağrıda bulundu.

“Virüs çok hızlı yayılıyor, işi olmayan evinde dursun”

Yurdunuseven konuşmasında, “İlimizde koronavirüs konusunda yapılan çalışmalarla ilgili bilgi almak amacıyla öncelikle Emniyet Müdürümüzü ziyaret ettik. Onların 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız üzerinde yaptıkları çalışmalar konusunda bilgi aldık. Şimdi de Sağlık Müdürümüzü ziyaret ettik. Koronavirüsün son durumu ile ilgili bilgi almak için ziyaret ediyoruz. Öncelikle ben Afyonkarahisar’da çalışan sağlık memuru ve emniyet çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Çok ciddi manada güzel bir çalışma yapıyorlar. İşi olmayan herkesin dışarı çıkmaması, evinde kalmasını özellikle istirham ediyoruz. Çünkü koronavirüs çok hızlı yayılan bir virüs türü. Bir kişini iki üç gün içerisinde yaklaşık 2-3 bin kişiye yaydığı bir virüs türü. Bu nedenle işi olmayan herkesin evinde durmasını rica ediyoruz. Bir de özellikle özveri ile çalışan sağlık çalışanlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Mesai mefhumu gözetmeden ailelerini bırakıp böyle bir dönemde çaba sarf ediyorlar. Ben de başta Sağlık İl Müdürümüz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum. İnşallah bunu da yeneceğiz” ifadelerini kullandı.

“Dışarı çıkmayarak yoğun bakımın tavanı yerine evlerinizde televizyon seyretmeyi tercih edin”

Başkan Sezen de konuşmasında, “Kıymetli milletvekilimiz ile birlikte şehrimizdeki gelişmeler ile ilgili Emniyet Müdürümüz Sayın Ali Temiz ve Sağlık Müdürümüz Serhat Korkmaz beyi ziyaret ettik. Biz de öz veriyle fedakarca çalışan sağlık çalışanlarımıza, jandarma teşkilatımıza ve emniyet mensuplarımıza teşekkür ediyoruz. Allah onlara da sağlık sıhhat versin inşallah. Ben vatandaşlarımızdan özellikle yaş ayrımı olmaksızın kesinlikle evlerinde kalmaları dışarı çıkmamalarını rica ediyorum. Hassas bir süreçten geçiyoruz. Yoğun bakım ünitesinde tavan seyretmektense evlerimize oturum ailemizle birlikte vakit geçirim televizyon seyretmeyi tercih edin” dedi.

Vali Tutulmaz’ı ziyaret ederek koordinasyon hakkında bilgi aldılar

Başkan Sezen ve milletvekiliYurdunuseven Sağlık Müdürü Korkmaz ve Emniyet Müdürü Temiz’i ziyaretlerinin ardından da Vali Mustafa Tutulmaz’ı ziyaret ederek şehirdeki son durum hakkında bilgi aldılar.

Yorumlar (0)
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 24 Ocak 2021
İmsak 06:38
Güneş 08:03
Öğle 13:15
İkindi 15:53
Akşam 18:17
Yatsı 19:37