Vali Tutulmaz Kızılay Gönüllüleri ve Şehit Aileleriyle Yemekte Buluştu

Vali Mustafa Tutulmaz Türk Kızılayı Afyonkarahisar Şube Başkanlığı ve

AFYONKARAHİSAR 02.10.2019, 19:49
Vali Tutulmaz Kızılay Gönüllüleri ve Şehit Aileleriyle Yemekte Buluştu

Vali Tutulmaz Kızılay Gönüllüleri ve Şehit Aileleriyle Yemekte Buluştu

Vali Mustafa Tutulmaz Türk Kızılayı Afyonkarahisar Şube Başkanlığı ve AKÜ Genç Kızılay Topluluğu işbirliğiyle Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla şehit aileleri onuruna düzenlenen yemeğe katıldı.

Yemeğe Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban, AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şuayp Özdemir, AFSÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ümit Dündar, Kızılay Afyonkarahisar İl Başkanı Fatih Okyar, yönetim kurulu üyeleri, STK temsilcileri, AKÜ Genç Kızılay Gönüllüleri, şehit aileleri ve basın mensupları katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda öncelikle AKÜ Genç Kızılay Topluluğu Başkanı Murat Uysal ve Türk Kızılayı Afyonkarahisar İl Başkanı Fatih Okyar düzenlenen etkinlikle ilgili olarak kısa birer konuşma yaparak katılımcılara teşekkür ettiler.

Birçok Problemin Kaynağı Aile Yapısının Bozulmasıdır

Daha sonra söz alan Vali Mustafa Tutulmaz toplum olarak aile birlikteliği ve yapısını korumamız gerektiğine değindiği konuşmasında: “Dünya Yaşlılar Gününde güzel bir organizasyonda birlikteyiz. Aslında yaşlanabilmek çok güzel bir haslet. Esas önemli olan ise o yaşa gelirken topluma, insanlığa faydalı bir birey olarak gelebilmektir. Allah hepimize topluma, insanlığa faydalı olarak yaşlanmayı nasip etsin. Bizler her ortamda şehit yakınlarımızla bir arada olmaya gayret ediyoruz. Öncelikle bu anlamlı davranış nedeniyle gençlerimizi kutluyoruz. Gençler toplumumuzun dinamikleri. Aileler; gençler, çocuklar, dedeler, nineler ve anne babadan oluşuyor. Toplum olarak bu aile birlikteliğini ve aile yapısını korumamız gerekiyor. Eğer biz ailenin bu dinamizmini bozarsak toplumumuzun da geleceğe yönelik dinamizmini bozmuş oluruz. Bugün karşılaşılan birçok problem işte bu aile yapısından uzaklaşmanın bir sonucu olarak ortaya çıkıyor. Anne çalışıyor, baba çalışıyor bu çalışma ortamında çocuklarla ilgilenecek kimse yok. Bu çocuklar daha sonra sevgiyi, saygıyı ve benzeri ihtiyaçları başka yerlerde aramaya başlıyor. Suç örgütleri veya bu alandan para kazanmak isteyen kişilerde bu boşluğu çok kolay dolduruyorlar. Gençlerimiz hemen uyuşturucu, sigara, alkol gibi olumsuzlukların objesi haline gelebiliyor. Bu konuda aileler çocuklarına sahip çıkmalı ve geleceğe iyi hazırlamalılar” şeklinde konuştu.

Hayat Koşuşturması Büyüklerimize Vakit Ayırmayı Zorlaştırdı

Ailelerin küçüldüğünü ve gençlere ve büyüklere ayrılan vaktin azaldığına dikkat çeken Vali Mustafa Tutulmaz: “İçinde bulunduğumuz dönem ne yazık ki geniş aileyi küçülttü. Geniş aile çekirdek aileye dönüştü. Çekirdek aile hayat koşuşturmasından çocuklarına ve büyüklerine vakit ayırabilecek ortamdan uzaklaştı. Bizim büyüklerimize her zaman saygıda kusur etmeden, onlara bakabilmeyi ve bu metotları öğrenmemiz gerekiyor. Bunu yapamadığımızda sosyal devlet devreye giriyor. Büyük ve güçlü bir devletiz. Bu devlet kimseyi aç bırakmamaya, zorda bırakmamaya kararlı bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Vergileri ile devleti bu şekilde güçlü kılan vatandaşlarımıza da teşekkür ediyoruz. Güçlü devlet ancak zorda kalan vatandaşına sahip çıkmakla olunur. Kızılay Başkanımıza teşekkür ediyorum. Gençleri iyiye, doğruya ve duyarlı davranışlara yönlendirdikleri için kutluyorum. Gençlerimizi de tebrik ediyorum. Bu güzel duygular ömür boyu hayatınızın bir parçası olur ve öylece kalır diyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Vali Tutulmaz’ın konuşmasının ardından günün anısına aile fotoğrafı çekilmesi ile program sona erdi.

Yorumlar (0)
banner659
5
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 08 Aralık 2021
İmsak 06:28
Güneş 07:56
Öğle 12:55
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:06