Vali Mustafa Tutulmaz’ın Avukatlar Günü Kutlama Mesajı

Ülkemizde 1958 yılından itibaren her 5 Nisan günü Avukatlar Günü olarak

AFYONKARAHİSAR 03.04.2020, 17:03
Vali Mustafa Tutulmaz’ın Avukatlar Günü Kutlama Mesajı

Vali Mustafa Tutulmaz’ın Avukatlar Günü Kutlama Mesajı

Ülkemizde 1958 yılından itibaren her 5 Nisan günü Avukatlar Günü olarak kutlanmaktadır. Adalet sistemimizin temel unsuru ve hak arayışımızın en önemli vesilesi olan tüm avukatlarımızın 5 Nisan Avukatlar Günü'nü tebrik ediyorum.

Yargının temel ve vazgeçilmez unsurlarından biri olan “savunma” olmadan yargı bağımsızlığından söz edemeyiz. Savunma hakkının temsilcileri Avukatlar, vatandaşları hakları konusunda bilgilendiren ve haklarının korunmasında onları yönlendirerek yardımcı olarak toplumda, hukuka, eşitliğe ve adalete duyulan güvenin yükselmesine vesile olmaktadır.

Avukatlarımız, toplumda barış ve huzurun korunmasında, vatandaş ile devlet ilişkilerinin güvenli bir biçimde sürdürülebilmesinde büyük katkı sağlamaktadır. Hukuk sisteminin en önemli unsurlarından biri olan avukatlık müessesesi ne kadar güçlü, ne kadar itibarlı, ne kadar ilkeli olursa, adaletin tecellisine o kadar katkıda bulunur.

Adaletin tecelli etmesinde büyük sorumluluk sahibi olan başta Afyonkarahisar Barosu Avukatları olmak üzere tüm avukatların 5 Nisan “Avukatlar Günü ”nü kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum

Yorumlar (0)
12
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 23 Ekim 2020
İmsak 05:46
Güneş 07:08
Öğle 12:47
İkindi 15:47
Akşam 18:16
Yatsı 19:33