Vali Mustafa Tutulmaz’ın 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü Kutlama Mesajı

Toplumsal yaşamın temel kuralı karşılıklı sevgi ve saygıdır. Yaşlılara bugün gösterilecek

AFYONKARAHİSAR 30.09.2019, 18:39
Vali Mustafa Tutulmaz’ın 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü Kutlama Mesajı

Vali Mustafa Tutulmaz’ın 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü Kutlama Mesajı

Toplumsal yaşamın temel kuralı karşılıklı sevgi ve saygıdır. Yaşlılara bugün gösterilecek sevgi ve saygı, gelecek kaygılarımızı azaltacak, hangi yaşta olursa olsun, tüm bireylerin yaşama güvenle bakmalarını sağlayacaktır. Unutulmaması gereken en önemli husus bir gün hepimizin yaşlanacağıdır.

Milletimiz, büyüklere saygı göstermeyi, küçüklere sevgi anlayışıyla birleştirmiş, böylece toplumsal huzuru, milli birliği, sosyal yardımlaşma ve dayanışma olgusunu güçlü tutmayı başarmıştır.

Yaşlılarımıza sahip çıkmak ve onlarla ilgilenmek her şeyden önce tüm toplum bireylerinin vatandaşlık görevidir. Yaşamlarının büyük bir kısmını topluma ve ülkesine hizmet ederek geçirmiş olan büyüklerimizi, yaşlandıkları dönemde memnun etmek onur ve gurur vericidir. Bizleri yetiştiren ve topluma kazandıran yaşlılarımıza gereken sevgi, saygı ve hürmeti göstermeli ve bizim de yarının yaşlıları olduğumuzu unutmamalıyız.

Tecrübelerinden, birikimlerinden istifade ettiğimiz, kendilerini kıymetli bir bilgi hazinesi olarak kabul ettiğimiz değerli büyüklerimize gösterdiğimiz hürmet; hiç şüphesiz, genç nesillere örnek teşkil edecek bir davranış olarak toplumsal birliğimizin ve geleceğimizin de teminatıdır.

Bizleri sabırla, sevgiyle, şefkatle bugünlere taşıyan, hayatımızın her aşamasında bizlere rehberlik eden tüm büyüklerimizin “1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü”nü kutluyor, yaşam sevinçlerinin hiç kaybolmadığı sağlıklı ve mutlu günler temenni ediyor, sevgi ve saygılarımla ellerinden öpüyorum.

Yorumlar (1)
SANDIKLI NIN HUZURU 1 yıl önce
SAYGIDEĞER VALİMİZ LÜTFEN SANDIKLI MIZLA İLGİLENİN PATİ ÇEKEN SON SES DİSCO GİBİ MÜZİK ÇALAN TERBİYESİZ GENÇLERDEN BIKTIK LÜTFEN YARDIM EDİNİZ
10
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 31 Ekim 2020
İmsak 05:54
Güneş 07:17
Öğle 12:46
İkindi 15:39
Akşam 18:06
Yatsı 19:24