Vali Mustafa Tutulmaz Öğrenciler Adına Ev Sahiplerine Seslendi

Vali Mustafa Tutulmaz basın mensuplarına yaptığı açıklamada üniversite

AFYONKARAHİSAR 08.04.2020, 20:20
Vali Mustafa Tutulmaz Öğrenciler Adına Ev Sahiplerine Seslendi

Vali Mustafa Tutulmaz Öğrenciler Adına Ev Sahiplerine Seslendi

Vali Mustafa Tutulmaz basın mensuplarına yaptığı açıklamada üniversite öğrencilerinden akademik eğitime ara verildiği bu süreçte kira alınmaması noktasında ev sahipleri ve yurt yetkililerine çağrıda bulundu.

Ülkemizin dünyanın önemli bir süreçten geçtiğine dikkat çeken Vali Mustafa Tutulmaz açıklamasında: “Koranavirüs ile mücadeleyi topyekün yapmaktayız. Bu doğrultuda YÖK’ün kararıyla üniversitelerin belirli bir süre uzaktan eğitime geçmesi söz konusu oldu. Tabii ilimizde iki tane üniversite var ve üniversite öğrencilerimizin de buralarda ikamet ettikleri özel konutlar var. Devletimiz devlet yurtları ile ilgili bu dönemde herhangi bir ücret almadan herhangi bir borç tahakkuk getirmeden bu süreyi geçirme yönünde karar aldı ve uyguluyor. Biz burada değerli hemşerilerimize de öğrencilerimiz adına bir çağrıda bulunmak istiyoruz. İlimizde öğrencilerimize kira ya verilmiş olan konutların, apartların ve yurtların sahipleri öğrencilerimiz adına bir empati yaparak ve kendilerini onların yerine koyarak belirli süreyi onlardan para almadan geçirmelerini sağlayacak şekilde bir anlayış bekliyoruz. Yani belirli bir süre dediğiniz 3-4 aylık sürenin yarısını öğrencilerimizden, diğer yarısını da ev sahiplerinden bir fedakârlık şeklinde yaparsak öğrencilerimize destek vermiş oluruz. Onlara katkı sağlamış oluruz. Onlarda zor bir dönemden geçiyor. Bu doğrultuda öğrencilerimizi ilimize karşı olan bakışlarına daha olumlu bir konuma getiririz diyorum” ifadelerini kullandı.

Alınan Tedbirlere Uyalım

Koronavisle etkin mücadele için alınan tedbirlere titizlikle uyulması gerektiğini önemle vurgulayan Vali Mustafa tutulmaz: “Koronavirus çok hızlı yayılım gösteriyor. Bu sebeple vatandaşlarımızdan isteğimiz evlerinde kalmaları ve bilhassa 65 yaş üzeri ve 20 yaş altının dışarıya çıkmamalarıdır. Bu yönde de özellikle alınmış kararlar var. Bu kararlara uymaları gerekiyor. Biz ne kadar izolasyonu sağlarsak bu virüs salgınını çok hızlı bir şekilde atlatırız. İlimizde de birkaç problem dışında genellikle bu kurallara uyuluyor. Uyumayan hemşerilerimizi de tedbirlere ve kurallara uymaları yönünde buradan bir kez daha uyarıyorum” dedi.

Yorumlar (3)
Haklı Evsahipleri 10 ay önce
Devlet zor durumdaki ailelere zaten maddi yardım yapıyor. Üstelik öğrencilerin KYK kredi bursları ödenmeye devam ediyor, geçtiğimiz aylardan öğrenci için madden hiçbir fark yok. Evlerin halen yakıt internet ve aidatları ödenmeye devam ediyor, evlerin kalınması için hiçbir sıkıntı yok. Ev sahipleri bu kiraya güvenip kredi kartıyla kömür aldı borçlandı senet imzaladı, onları kim ödeyecek? Zaten biz gücümüzce yardım yaptık kampanyaya. Mümkünse para alınmasın diyenler ve idareciler kendi ceplerinden ödesin öğrencilerin kirasını.
Erenlerde borçlu yatırım yapan ev sahipleri 10 ay önce
sayın valim ve devlet büyüklerim
Yaptığınız açıklamada kendinize göre haklı yönleriniz var ülkemizin bu dar süreçte ekonomik sıkıntılarda geçmekteyiz ama erenler bölgesinde kredi kullanıp yatırım yapan bireyler öğrencilerimize kolaylık yapmayı canı gönülden istiyor ancak hayat şartları ve bankalardan kullanılan krediler buna müsade etmiyor.
Bilginize
Öğrencilerin halen daha devlet bursları ve diğer yerlerden aldığı burslar halen daha öğrencilere ödeniyor.
Bilginize.Teşekür ederim.
Ömer aydınlık 10 ay önce
Sayın valim ben apart sahibiyim. Öğrenciler için almış olduğum mobilya beyaş eşya vede kömür borclarımı nasıl ödeyeceğim bizde öğrencilere güvendik kredi ceketim senet imzaladım bize yol gösterin mağduruz. Yardımcı olun lütfen saygılarımla
kapalı
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 27 Ocak 2021
İmsak 06:36
Güneş 08:01
Öğle 13:16
İkindi 15:56
Akşam 18:20
Yatsı 19:40