Vali Gökmen Çiçek’in Yeni Yıl Kutlama Mesajı

Kıymetli Afyonkarahisarlılar!

AFYONKARAHİSAR 30.12.2021, 13:54
Vali Gökmen Çiçek’in Yeni Yıl Kutlama Mesajı

Vali Gökmen Çiçek’in Yeni Yıl Kutlama Mesajı

Kıymetli Afyonkarahisarlılar!

Sevinciyle hüznüyle, zorluklarıyla güzellikleriyle bir yılı daha geride bırakıyoruz.

Yeni yıllar yeni başlangıçları da beraberinde getirir. Geçen bir yılın muhasebesini yapıp, gelecek günlere dair umutların yeşerdiği yeni yıl, aslında bir yılın yol haritasını belirleme açısında da bir fırsattır. Bizler de bu anlayıştan hareketle Afyonkarahisar’a daha iyi hizmet edebilmek, hemşehrilerimizin sıkıntılarına çare olabilmek, şehrimizi her yönden daha iyi noktalara taşıyabilmenin azim ve gayreti içerisinde olacağız.

2021 yılı ilk ayları itibariyle pandemiyi derinden hissettiğimiz bir süreçle başlasa da sonrasında normalleşme adımlarının atılması ile birlikte aslında biraz daha nefes aldığımız bir yıl oldu. Her ne kadar hala tedbiri elden bırakmıyor olsak da şimdilerde Covid 19 ve yeni varyantlarla mücadelede eskisine nazaran biraz daha iyi durumdayız. 2022 yılı inşallah pandeminin etkisinden tamamen kurtulduğumuz bir yıl olur.

2021 yılına Organize Sanayi bölgesini genişletme müjdesi ile başladık. Aynı zamanda bu süreçte adeta küllerinden doğan Ayazini halkına Turizm Rehberliği eğitimleri verdik. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği eğitimler ile Ayazinili vatandaşlar birçok konuda eğitim aldılar. 2021 Yılı’nı Aile Yılı olarak ilan ettik ve bu çerçevede yıl boyunca neler yapılacağını, neden Aile Yılı ilan edildiğini kamuoyuna tanıttık. Yıl içerisinde çeşitli etkinlikler düzenlenirken, aynı şekilde eğitim faaliyetleri ile de vatandaşları, toplumun tüm taraflarını aile içi iletişim, güçlü aile, ailede sevgi ve saygı gibi birçok farklı konuda bilgilendirdik.

8 Mart Kadınlar Günü bizim için daha da anlamlı bir gün oldu. Kadınlarımızı merkezine alan Kadın Kültür Evleri projemizi kamuoyuna geniş bir katılımla tanıttık. 2021 yılı Kadın Kültür Evlerimiz ve Kadın Kooperatiflerimiz açısında da verimli bir yıl oldu. 25 kadın kültür evimiz, 17 kadın kooperatifimiz, 9 kadın kültür market ile artık daha kurumsal bir yapıda ve daha emin adımlarla ilerliyor, kadınlarımızla birlikte muhteşem işler başarıyoruz. Ocak 2021 itibariyle kurulmaya başlayan Kadın kültür kooperatiflerimizde adeta bir fabrika mantığıyla yüzlerce ürün üretiliyor ve Türkiye’nin dört bir yanına pazarlanıyor. Trendyol, Çiçek Sepeti gibi en gözde alışveriş sitelerinden çok sayıda sipariş geliyor. 17 kadın kooperatifimiz bir yıla yaklaşan sürede 5.5 milyonluk ciroya imza attı.

21 Nisan tarihinde Türkiye’nin alışveriş sitesi, Afyonkarahisar’ın markası albikere.com e-ticaret hayatına hızlı bir giriş yaptı. Kısa sürede büyüyen ve yoğun ilgi gören alışveriş sitemiz her kesimin büyük desteğini ve beğenisini kazanırken aynı zamanda kadın kooperatiflerini ve öğrencileri destekleyen albikere.com, vatandaşların hizmetine sunuldu.

Dinar Kadın Kooperatifi üyesi kadınlar tarafından üretilen ürünlerin satışının ve tanıtımının yapıldığı Dinarelli Satış Mağazası görkemli bir törenle hizmete açıldı. Sadece bununla da kalmadı yıl içerisinde Çay, Emirdağ, Dinar, Bolvadin, Ayazini ve Çobanlar ilçesinde kadın kültür marketler açtık. Ayrıca Antre Gurme’de bir satış yerimiz var, Sinanpaşa ilçesinde bir lokantamız var. Kadın Kültür Evleri projemiz TİSK’in düzenlediği İşimizin Yarını adlı yarışmada 1.lik elde ederek bizlere haklı bir gurur yaşattı.

Afyonkarahisar sporun şehri diyoruz. Bu sebeple Gençlik ve Spor Bakanlığı desteğiyle şehrimize spor yatırımları kazandırdık ve Ankara’da da lansmanla birlikte spor yatırımlarımızın startını verdik. Şu anda da İl merkezi ve 14 ilçede toplam 34 projede çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. 6 Ağustos itibariyle TDV Kitap Kahve Projemizi hayata geçirdik. Ne kadar doğru bir proje olduğunu da bugün öğrencilerimizin yoğun ilgisinden görüyoruz. Zafer Haftasını balon festivali ile renklendirdik. 26 Ağustos tarihinde Emre Gölü üzerinde rengârenk balonlar zafer için havalandı. Sosyal ve kültürel etkinlikler çerçevesinde Dünya Motokros Şampiyonası, Frig Ultra Maratonu, Gastro Afyon Turizm ve Lezzet Festivali, Caz Festivali, Klasik Müzik Festivali ve Kitap Fuarı etkinlikleri ile Afyonkarahisarlılar güzel bir yılı geride bıraktı.

Afyonkarahisar’da 18 aylık görev sürem geride kaldı. Göreve başlarken Afyonkarahisar için gece gündüz çalışacağıma dair söz vermiştim. Geldiğimiz noktada verdiğim birçok sözü yerine getirmenin mutluluğu ve gururu içerisindeyim. Hayata geçirdiğimiz projelerle, şehrimiz için ayırdığımız kaynakları verimli ve yerinde kullanarak, bu şehir için akıl ve alın teri akıtarak Afyonkarahisar’ı hak ettiği konuma hep birlikte taşıyacağız. Buna yürekten inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerimle, şehrimizin daha iyi yarınlara ulaşması adına yoğun mesai harcayan, zamanını, ilgisini ve desteğini esirgemeyen kamu kurumlarımızdaki tüm personelimize, sivil toplum örgütlerimize, basınımızın değerli mensuplarına ve tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum.

2022 yılının başta Afyonkarahisar’ımız, ülkemiz ve tüm insanlık için sağlık, mutluluk, başarı ve hayırlar getirmesini diliyor, tüm hemşerilerime en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Yorumlar (0)
banner659
-13
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 26 Ocak 2022
İmsak 06:37
Güneş 08:02
Öğle 13:15
İkindi 15:55
Akşam 18:19
Yatsı 19:39