Vali Gökmen Çiçek’in Ramazan Ayı Mesajı

İslam Âlemi’nin özlemle beklediği, rahmet, mağfiret, dua, ibadet ve Kur’an ayı, on bir ayın

AFYONKARAHİSAR 12.04.2021, 15:14
Vali Gökmen Çiçek’in Ramazan Ayı Mesajı

Vali Gökmen Çiçek’in Ramazan Ayı Mesajı

İslam Âlemi’nin özlemle beklediği, rahmet, mağfiret, dua, ibadet ve Kur’an ayı, on bir ayın sultanı Ramazan’ı- Şerif’e kavuşmanın sevinci ve mutluluğu içerisindeyiz. Koronavirüs salgını gölgesinde karşıladığımız Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Birlik ve beraberliğin pekiştiği, yardımlaşma duygusunun daha da bir anlam kazandığı, manevi zenginliğin arttığı, huzur ve bereket dolu bir ay olarak bilinir. Müslümanlar olarak Ramazan ayı bizler için ayrı bir önem taşır. Ramazan ayı geldiğinde kendimizi gözden geçirir, komşu ve akrabalar ile muhabbetimizi arttırırız. Bugün ilk sahur, ilk teravih ve yarın tutulacak il oruçla başlayacak olan Ramazan-ı Şerif, insani ve ahlaki erdemlerin daha güçlü şekilde hayata yansıdığı, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın, sevgi ve nimetleri paylaşmanın zirveye çıktığı eşsiz bir zaman dilimidir.

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayını ne yazık ki salgın gölgesinde geçireceğiz. Özlemle beklediğimiz iftar sofralarımızı yine yalnız kuracak, ibadetlerimizi de bireysel yapacağız. Vaka sayılarının tüm dünyada ve ülkemizde de yükselişe geçtiği şu günlerde lütfen sağlığımız ve hepimizin sağlığı için İl ve ilçe hıfzıssıhha kurullarımızın aldığı kararlar doğrultusunda koronavirüs önlemlerine duyarlılık göstererek bu konuda alınan tedbirlere riayet edelim, tam normalleşmeye dönmek için hepimizin el birliği ile virüse karşı hareket etmemiz gerektiğini unutmayalım.

Gelişiyle gönüllerimizi aydınlatan rahmet ve bereket mevsimi Ramazan ayının evlerimize bereket, manevi dünyamıza huzur, ailemize, ülkemize ve İslâm Âlemine hayırlar getirerek insanlığın barışına vesile olmasını Cenâb-ı Hakk’tan niyaz ediyorum. Müslüman âleminin ve tüm vatandaşlarımızın Ramazan Ayını tebrik ediyorum.

Yorumlar (0)
10
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 19 Mayıs 2021
İmsak 03:54
Güneş 05:35
Öğle 12:59
İkindi 16:52
Akşam 20:13
Yatsı 21:48