Vali Gökmen Çiçek’in Jandarma Teşkilatının 182’inci Kuruluş Yılı Kutlama Mesajı

1839 yılında kurulan, milletimizin huzuru, asayişin temini ve devletimizin güvenliği için hiç bir fedakârlıktan

AFYONKARAHİSAR 13.06.2021, 18:42
Vali Gökmen Çiçek’in Jandarma Teşkilatının 182’inci Kuruluş Yılı Kutlama Mesajı

Vali Gökmen Çiçek’in Jandarma Teşkilatının 182’inci Kuruluş Yılı Kutlama Mesajı

1839 yılında kurulan, milletimizin huzuru, asayişin temini ve devletimizin güvenliği için hiç bir fedakârlıktan kaçınmayarak canla-başla hizmet veren, kapasitesi, tecrübesi, sorumluluk sahasının genişliği ve üstün başarılarıyla göz dolduran Jandarma Teşkilatı’mızın 182’inci kuruluş yıl dönümünü kutlamanın heyecan ve gurunu taşıyoruz.

Köklü mazisi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizgisinden ve milletimizin dualarından aldığı güç ve ilhamla yoluna devam eden ve etkin bir asayiş hizmeti sunmayı amaç edinmiş olan Jandarma Genel Komutanlığımız, bu amaç doğrultusunda terör başta olmak üzere, tüm suç unsurları ile mücadelede elde ettiği başarılarla huzur ve güvenin simgesi olmuştur.

Jandarma Teşkilatı personelimiz, özellikle son dönemde; milletimizin egemenlik ve bağımsızlığı ile ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve güvenliği uğrunda yürütülen terörle mücadele harekâtında diğer kuvvetlerimizle koordineli olarak gerçekleştirilen operasyonlarda, canları pahasına büyük bir cesaret ve kahramanlık örneği sergilemiştir.

Vatan topraklarının her bir noktasında en ücra dağlardan, sahillerdeki plajlara kadar devriye görevi yürüterek, kaçakçılık ve organize suçlardan, asayişe, göçmen ve insan ticaretinden, trafik ve terörle mücadeleye kadar 7 gün 24 saat esasıyla görev yapan kahraman ve fedakâr tüm Jandarma personeline teşekkür ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum. Her geçen gün daha da güçlü konuma gelen Jandarma Teşkilatımız, inanıyorum ki bundan sonraki süreçte de gelişen teknolojiye ayak uydurarak gücüne güç katacaktır.

Her koşulda üstelendiği tüm görevleri başarıyla yerine getiren Jandarmamız, tüm dünyayı etkileyen salgın sürecinde de Vefa Destek Grupları çalışmalarında market alışverişine, tarla sürmeye, hatta kışlık odununu kırmaya kadar vatandaşımızın her talebini yerine getirerek bu süreçte de başarılı çalışmalar yürütmüştür. Vatandaşlarımızın huzuru ve güveni için gözünü budaktan sakınmayan Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı 18 ilçe, 40 belde, 422 köy, ilçeye bağlı 30 mahalle, beldeye bağlı 178 mahallede, 13.328 kilometrekarelik bir alanda emniyet ve asayiş hizmetlerini başarıyla yürütmektedir.

Milletimizin huzur ve güvenliğinin sağlanmasında önemli rol üstlenen Jandarma Genel Komutanlığı’nın 182’inci kuruluş yıldönümünü kutluyor, aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ederken, görevlerini başarıyla sürdüren Jandarma Genel Komutanlığı mensuplarına selam ve sevgilerimi iletiyorum.

Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 05 Ağustos 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı