Vali Gökmen Çiçek’in Dünya Radyo Günü Mesajı

Sesin ve sözün en önemli taşıyıcılarından olan Radyo, ülkemizde de 1927’de başlayan ilk radyo

AFYONKARAHİSAR 11.02.2021, 18:36
Vali Gökmen Çiçek’in Dünya Radyo Günü Mesajı

Vali Gökmen Çiçek’in Dünya Radyo Günü Mesajı

Sesin ve sözün en önemli taşıyıcılarından olan Radyo, ülkemizde de 1927’de başlayan ilk radyo yayınından itibaren radyolar eğitim, haberleşme, eğlence, reklam gibi içerikleriyle topluma geniş bir yelpazede yayın hizmeti sunuyor.

Her yıl 13 Şubat tarihi dünyada ve ülkemizde Dünya Radyo Günü olarak kutlanmaktadır. Günümüzde iletişim araçlarında yer alan birçok program türü, kendini ilk olarak radyoda var etmiştir. Uzun yılar sese dayalı doğasını ve dinleyenlerine sesli iletiler göndermeye devam eden Radyo, sihirli kutu olarak gizemi ve içindeki sesin gücüden her dönem dinleyicinin ilgisini diri tutmuştur.

Kendine has bir dili olan Radyo, seslendiği kitleyle bu samimi dil ile bağ kurar. Keşfedildiği günden bugüne yaşantımızda önemli bir yer tutan Radyo, teknolojinin gelişmesiyle daha geniş kitlelere ulaşmış, görsel işitsel medyanın da aslında bir anlamda hem kaynağı hem de yol göstereni olmuştur. Televizyonun hayatımıza girmesiyle radyolara olan ilgi azalsa da günlük hayatta, trafikte, cep telefonlarında aslında bizlere en iyi yoldaş olmaktadır.

Medyanın görünmeyen yüzleri olan tüm Radyo emektarlarının bu anlamlı gününü kutluyor, başta Afyonkarahisar’da yayın yapan radyolar olmak üzere, büyük bir özveri ve fedakârlıkla yayın hayatlarını sürdüren tüm radyo çalışanlarına görevlerinde kolaylıklar ve başarılar diliyorum.

Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 03 Ağustos 2021
İmsak 04:11
Güneş 05:50
Öğle 13:09
İkindi 17:01
Akşam 20:18
Yatsı 21:51