Vali Gökmen Çiçek’in 10 Nisan Polis Haftası Kutlama Mesajı

Ülkemizin dört bir köşesinde zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin büyük bir özveriyle

AFYONKARAHİSAR 08.04.2021, 18:04
Vali Gökmen Çiçek’in 10 Nisan Polis Haftası Kutlama Mesajı

Vali Gökmen Çiçek’in 10 Nisan Polis Haftası Kutlama Mesajı

Ülkemizin dört bir köşesinde zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin büyük bir özveriyle ve fedakârlıkla çalışarak üstlendiği her bir görevi başarıyla yerine getiren, milletimizin huzuru, güveni ve emniyeti için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan Türk Polis Teşkilatı’mızın 176. yaşını kutluyorum.

Aziz milletimizin huzuru ve refahı için asayişin temini, suç ve suçluyla mücadelede, cesareti, kararlılığı, merhameti, vicdanı, disiplini ve azmiyle her türlü takdirin üzerinde bir başarı örneği sergileyen Türk Polisi, milletinin kendisine duyduğu güvene layık olabilmek için kurulduğu ilk günden bugüne büyük bir fedakarlık ortaya koymaktadır.

Asayişi temin etmek noktasında uyuşturucuyla, terörle, kaçakçılıkla ve siber suçlarla mücadeleye kadar her alanda dünya çapında başarılarıyla görev yapan emniyet ekiplerimiz, tüm dünya ülkeleriyle birlikte ülkemizi de etkisi altına alan

Koronavirüs ile mücadelede de gerek önleyici tedbirlerin uygulanması gerek ihtiyaç sahibi kişilerin ve 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması ve seyahat kısıtlamalarının kontrolü gibi pek çok konuda büyük bir titizlik ve hassasiyetle görevlerini yerine getirmektedirler. Vatandaşlarımızın huzurla başlarını yastığa koymaları ve aynı huzurla yeni güne uyanmaları için gözünü budaktan sakınmayan Türk Polisi, gücünü kanunlardan, vatan, bayrak ve millet aşkından almaktadır. 176 yıldır büyük bir gurur ve şerefle ortaya koyduğu bu hizmet anlayışını, gelecek kuşaklara da aynı hassasiyetle aktaran Türk Polisi, dünya var oldukça da mücadelesini sürdürecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 176. Yıl dönümünü en içten dileklerimle kutlarken bütün Polislerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Kurulduğu ilk günden bugüne bu millete hizmet etmiş, şehit ve gazi olmuş tüm polislerimize Allah’tan rahmet, hayatta olan gazilerimize sağlık ve huzur diliyorum.

Yorumlar (0)
5
kapalı
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 11 Nisan 2021
İmsak 04:54
Güneş 06:21
Öğle 13:04
İkindi 16:43
Akşam 19:37
Yatsı 20:58