Vali Gökmen Çiçek Kimlik Kartına Ehliyet Bilgilerini Yükletti

Vali Gökmen Çiçek, İçişleri Bakanlığının Hayat Kimliğinle Kolay Projesi kapsamında

AFYONKARAHİSAR 22.09.2020, 19:06
Vali Gökmen Çiçek Kimlik Kartına Ehliyet Bilgilerini Yükletti

Vali Gökmen Çiçek Kimlik Kartına Ehliyet Bilgilerini Yükletti

Vali Gökmen Çiçek, İçişleri Bakanlığının Hayat Kimliğinle Kolay Projesi kapsamında kimlik kartına sürücü belgesini yükleme işlemini gerçekleştirdi.

Sürücü belgesi ile kimlik kartını birleştirme işlemi için Afyonkarahisar İl Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğünü ziyaret eden Vali Gökmen Çiçek, görevli personelin yönlendirmeleri doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirdi.

İçişleri Bakanlığının yeni hizmeti olan ehliyet bilgilerinin kimlik kartlarına yüklenmesi 21 Eylül itibariyle resmen başladı. Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlükleri'nden randevu alan vatandaşlar işlemlerini yaptırarak ehliyet taşımak zorunda olmaktan kurtuluyorlar.

Vatandaşlarımıza Hayırlı Uğurlu Olsun

Hayat Kimliğinle Kolay Projesi ile ehliyet taşıma zorunluluğunun kalmadığını belirten Vali Gökmen Çiçek: “Bakanlığımız vatandaşlarımız için büyük kolaylık sağlayacak bir projeyi hayata geçirdi. Ehliyet sahibi vatandaşlar başvuruda bulunarak Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartlarına ehliyet bilgilerini işletebiliyorlar. Bu sayede vatandaşlar ehliyet taşıma zorunluluklarından da kurtulmuş oluyorlar. Ehliyet bilgilerini kimlik kartlarına yüklemek isteyen vatandaşlarımız Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlükleri’nden randevu alarak kendilerine belirtilen saatte ilgili yerde bulunarak işlemlerini çok kısa bir sürede yapabiliyor. Ben de bugün Bakanlığımızın bu güzel hizmetinin uygulamasını hem yerinde incelemek hem de işlemlerimi yaptırmak için buradayım. Vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Randevusuz İşlem Yapılmayacak

Ehliyetlerle kimlik kartlarının birleşmesi için öncelikle Türkiye Cumhuriyeti yeni kimlik kartı sahibi olunması gerekiyor. Çipli sistemi bulunan yeni kimlik kartlarına ehliyet bilgileri aktarılıyor. Ücretsiz olarak yapılan bu işlem için Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün internet sitesi olan randevu.nvi.gov.tr adresinden veya Alo 199’dan randevu alınması gerekiyor.

Yorumlar (0)
15
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 18 Haziran 2021
İmsak 03:34
Güneş 05:26
Öğle 13:04
İkindi 16:59
Akşam 20:32
Yatsı 22:15