Uluçay, “Esnaflar ekonominin kılcal damarıdır”

Ak Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay beraberinde Gençlik kolları başkanı

AFYONKARAHİSAR 06.12.2021, 17:11
Uluçay, “Esnaflar ekonominin kılcal damarıdır”

Uluçay, “Esnaflar ekonominin kılcal damarıdır”


Ak Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay beraberinde Gençlik kolları başkanı Ethem Karahan ve Merkez ilçe Başkanı Ziya Coşkun Kardeniz’le birlikte esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

Ziyarette Başkan Uluçay esnafların talep ve önerilerini tek tek dinleyerek notlar aldı. Ayrıca Vatandaşlarla da sohbet eden Başkan Uluçay Esnafların şehrin ekonomisinin kılcal damarları olduğunu söyledi. Başkan Uluçay: “Esnaflarımız bu şehrin ekonomisinin kılcal damarlarıdır. Dolayısıyla biz de her fırsat bulduğunuzda esnaflarımızı dinliyor taleplerini önerilerini milletvekillerimiz ile paylaşıyoruz. Bunun yanı sıra ziyaretlerimizde karşılaştığımız Vatandaşlarımızın da taleplerini alıyoruz. Bizim gözümüzde esnaflarımız, hanelerimizin dışarıdan üyesidir. Dışarı çıktığımız andan itibaren onlarla her gün yüz yüze ilişki içinde hayatımızı sürdürüyoruz. Esnaflarımız, alışveriş ettiğimiz pazarcı, kasap, kırtasiyeci, züccaciyecidir. Büfecidir, fırıncıdır, sarraftır. Esnaf, tıraş olduğumuz berberdir, hanımlar için kuafördür, yemek yediğimiz lokantacıdır, pastanecidir, bindiğimiz taksicidir, dolmuşçudur, otobüsçüdür. Esnaf, çay içtiğimiz kıraathanecidir, elbisemizi diktirdiğimiz terzidir, ayakkabımızı yaptırdığımız kunduracımızdır. Kırığımızı döküğümüzü toparlayan tamircidir. Esnaflarımızın huzuru da refahı da bizim için çok önemlidir Bu yüzden bunları hep sorguluyor soruyor ve gerekli adımların atılması için milletvekillerimize bakanlarımıza iletiyoruz. Örneğin esnaflarımıza yönelik vergi muafiyetinde ki düzenlemeler de sahaya inip dinlediğimiz taleplerin karşılığıdır. Biz oturduğumuz yerden ve sosyal medyadan siyaset yapmayı doğru bulmuyor birebir ruberu görüşerek talepleri bir ağızdan toplamayı daha uygun görüyoruz.”dedi.

Ziyaretlerin bir kısmına MHP İl Başkanımız Mehmet Kocacan da katılmıştır.

Yorumlar (1)
sandıklılı 1 ay önce
sayın başkanım sandıklı belediyesi meclis kararı almadan 3194 sayılı yasanın 18 uygulaması adı altında 15 ve 16. madde uygulaması yapıp kamu düzeni bozuluyor diye talepte bulunmuştuk bizi de dinlemiştiniz ne oldu
banner659
-2
kapalı
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 18 Ocak 2022
İmsak 06:40
Güneş 08:07
Öğle 13:13
İkindi 15:47
Akşam 18:10
Yatsı 19:31