Ülkücü Şehit Çakıroğlu Anıldı

Ege Üniversitesinde 7 yıl önce çıkan kavgada öldürülen Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu,

AFYONKARAHİSAR 20.02.2022, 20:24
Ülkücü Şehit Çakıroğlu Anıldı

Ülkücü Şehit Çakıroğlu Anıldı

Ege Üniversitesinde 7 yıl önce çıkan kavgada öldürülen Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu, Afyon Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen etkinlikle anıldı. Ülkü Ocakları Afyonkarahisar İl Başkanı Oğuz Kağan Diler, “Altını ganyan masalarında PKK’lılarla işbirliği yaparak onlarla aynı platformda bulunup da hala bugün ülkü şehidimizi anma cesaretinde bulunanların nefeslerimizin enselerinde olduğunu bilmelilerdir” dedi.

Ülkü Ocakları Afyonkarahisar İl Başkanlığı Orta Öğretim Birim Başkanı Eren Avcı ve yönetimi tarafından Kent Meydanında düzenlenen resim sergisi ile Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu anıldı. Resim sergisine Ülkü Ocakları İl Başkanı Oğuz Kağan Diler ve yönetimi, asena birimi, ocaklı gençler, MHP İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Zeki Ertürk, Türk Eğitim-Sen Şube başkanı Muhtar Demirci, Türk Büro Sen Şube Başkanı İsmail Akman, TÜRKAV Şube Başkanı Ahmet Nal ve çok sayıda partili katıldı. Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun yer aldığı resimler katılımcılar tarafından gezildi.

Diler, “Nefeslerimiz hainlerin ensesindedir”

Ülkü Ocakları Afyonkarahisar İl Başkanı Oğuz Kağan Diler, “İzmir’de Ege Üniversitesi’nde terör örgütü PKK’lı hainler tarafından şehit edilen kardeşimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu şehadet yıldönümünde anmak üzere toplandık. Şehidimiz Çakıroğlu’nun fotoğraflarından oluşan sergiyi düzenleyen Ocağımızın Orta Öğretim birimimize teşekkür ediyorum. Ruhi Kılıçkıran’la başlayan ülkücü şehit kervanının son şehidi olan Fırat Reisimiz, Ege’de bayrağı düşürmemek için, bayrağı dalgalandırmak için PKK’lı hainlerle mücadele ederken şehit olmuştur. Her zaman söylediğimiz gibi üniversitede karşı görüş yoktur. Şehidimizin kanı PKK’lı hainlerin ellerindedir. Mücadelemize bundan sonra da üniversitelerde her platformda devam edeceğiz. Hainler, Ülkü Ocaklarının, ülkücülerin, Fırat gibi yiğitlerin nefeslerini her zaman enselerinde hissedeceklerdir. Altını ganyan masalarında PKK’lılarla işbirliği yaparak onlarla aynı platformda bulunup da hala bugün ülkü şehidimizi anma cesaretinde bulunanların nefeslerimizin enselerinde olduğunu bilmelilerdir. Tüm katılımcılara çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Allah şehidimizin mekanını, kabrini cennet eylesin” dedi.

Yorumlar (0)
16
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 02 Temmuz 2022
İmsak 03:40
Güneş 05:30
Öğle 13:07
İkindi 17:02
Akşam 20:34
Yatsı 22:16