TÜRSAB, Afyonkarahisar Gastronomisini Tanıttı

50. yıl etkinliklerimiz kapsamında düzenlenen Düzce Belediyesi ve TURSAV iş birliği

AFYONKARAHİSAR 12.09.2022, 17:09
TÜRSAB, Afyonkarahisar Gastronomisini Tanıttı

TÜRSAB, Afyonkarahisar Gastronomisini Tanıttı

50. yıl etkinliklerimiz kapsamında düzenlenen Düzce Belediyesi ve TURSAV iş birliği ile açılan Korugöl Yaşam ve Tabiat Parkı Projesi'nin açılışı vesilesi ile, Düzce Korugöl Tabiat Parkı İnceleme Gezisi gerçekleşti.

Etkinliğe katılan TÜRSAB Dumlupınar BTK Başkanımız Bilal ŞENEL; Afyonkarahisar ilimizin Gastronomisini tanıttı. Gastronomi lezzetlerini birebir orada sucuğu, lokumu ile çeşitli lezzetleri Türkiye’nin değişik bölgelerinden gelen BTK Başkanlarına ,TÜRSAB Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyelerine ve Düzceli Seyahat acentalarına tattırdı ve bu tatların devamının 7-8-9 Ekim’de Afyon’da “Gastronomi Festivalinde” olacağını belirtti.

Büyük ilgi gören lezzetlerimiz katılımcılar tarafından çok beğenildi. Tur operatörleri şimdiden Gastro Festivali için tur satışlarına başladıklarını belirttiler.

ŞENEL; Gastronomi lezzetlerimiz yanında gastronomi turizminin de artık canlanmaya başlayacağını, bu festivalle birlikte bu festivalin konusunun “Bizim Mutfağımızda Sadece Yemek Değil İnsan Da Pişer” temasıyla işlenen ,güzel ilişkilerle ,ziyaretlerle ,turlarla seyahatlerle birlikte geçeceğini umut ettiğini,

Şehrin markalarının da bu festivale değer katarak şehrin markasını yükseltmesini,

Gastronomide marka olmuş şehirle birlikte festivalin güzel insanıyla, gıdasıyla, gastronomisiyle güzel bir festival olacağını belirtti.

Düzce'ye değer katan bu kıymetli projeye katkıları için Dr. Faruk Özlü'ye ve geziye katılım gösteren herkese teşekkürlerini sundu.

TÜRSAB

DUMLUPINAR BÖLGE TEMSİL KURULU

Bilal ŞENEL

Yorumlar (0)
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Namaz Vakti 06 Ekim 2022
İmsak 05:29
Güneş 06:50
Öğle 12:51
İkindi 16:07
Akşam 18:43
Yatsı 19:59