“Türkiye Ormanlarımızdaki Ateşi De Fitne Ateşini de Söndürmeye Muktedirdir”

Yaklaşık on gündür ülkemizin farklı yerlerinde orman yangınları yaşanmaktadır. Çok sayıda orman yangını kontrol altına

AFYONKARAHİSAR 06.08.2021, 16:40
“Türkiye Ormanlarımızdaki Ateşi De Fitne Ateşini de Söndürmeye Muktedirdir”

“Türkiye Ormanlarımızdaki Ateşi De Fitne Ateşini de Söndürmeye Muktedirdir”

Yaklaşık on gündür ülkemizin farklı yerlerinde orman yangınları yaşanmaktadır. Çok sayıda orman yangını kontrol altına alınmış olmakla birlikte, farklı yerlerde orman yangınları halen devam etmektedir.

Yangınlarda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet, mağdur olanlara geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Yangınları söndürmek için gece gündüz canla başla mücadele eden tüm ekiplere ve vatandaşlarımıza minnetlerimizi sunuyoruz.

Hayat Kitabımız Kuran-ı Kerim’de Hucurat Suresinde "Ancak mü'minler kardeştir" buyrulur. Yine Efendimiz A.S. Bir H.Ş. de "Müminler bir vücudun parçaları gibidirler. Nasıl ki vücudun herhangi bir yeri hastalandığında bütün vücut onun sıkıntısına ortak olursa, Müminlerin de dünyanın herhangi bir yerinde başlarına bir sıkıntı, üzüntü gelirse bütün Müminler onun üzüntüsüne ortak olurlar" buyuruyor. Bizlerde 10 gündür Antalya, Muğla, Hatay, Adana vs 44 sehrimizde 197 yerde çıkan yangın bölgelerindeki kardeşlerimizin acısını bütün yüreğimizle paylaşıyoruz. Onlara Dua için buradayız.

Ülkemiz, her zaman olduğu gibi devlet-millet el ele bu zorluğun da üstesinden gelecek güç, kabiliyet ve imkânlara sahiptir. Ülkemizin bu yangın felaketine en yakın zamanda son vermeyi başarıp, hızlı bir restorasyon sürecini ortaya koyacağına ve devlet-millet dayanışması ile bütün yaraları saracağına inanıyoruz.

Bu zor günlerde, devletimizin milletimizle omuz omuza verdiği mücadelesine gölge düşürecek hususlardan kaçınarak, mücadele gücünü artıran birlik, beraberlik ve dayanışmanın öne çıkarılması gereken bir gündemi yaşıyoruz.

Bugün dört bir tarafta çıkan yangınlarla mücadele sürdürülürken, aynı zamanda ülkemizdeki birlik ve beraberliğimizi hedef alan yalanlarla dolu bir yangınla da mücadele etmek durumundayız.

Devletimiz tüm imkânlarıyla seferber olmuş olup, devlet-millet beraberliği ile bu zor dönemin üstesinden gelebilecek güce sahiptir.

Devletimizin ülke tarihinde yaşanan her türlü zorluk ve sıkıntıda milletinin yanında olduğunu, mağduriyet yaşayan her bir ferdin yaralarını büyük bir ivedilikle sardığına pek çok kez şahit olduk. Devletimizin yine aynı hassasiyetle, yaşanan her bir mağduriyeti titizlikle gidereceği konusunda inancımız tamdır.

Bu zor dönemde ormanlarımız için seferber olunmuşken, devlet-millet beraberliğini bozacak, verilen mücadeleye gölge düşürecek girişimlerden kaçınılması gerektiği, birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğu göz ardı edilmemelidir.

Yaralarımızı ancak bir iken, birlikteyken sarabiliriz.

Sosyal medyadaki yardım çağrıları ile ülkemizi aciz gösterme gayretinde olanlara, ne idüğü belirsizlere karşı güçlü millet, güçlü devlet, güçlü Türkiye gerçeğini gür seda ile haykırıyoruz.

Bu süreçte her türlü dezenformasyon, algı ve yalanın karşısında; 15 Temmuz şuuruyla hakikati haykıracak, “Müminler ancak kardeştir!” düsturu ile birlik ve beraberliğimize çağrımızı hep diri tutacağız. İnanıyoruz ki kardeşliğimiz ormandaki ateşi de fitne ateşini de söndürecektir. Kardeşliğimizin son kalesi, Türkiye’miz ve aziz milletimiz buna muktedirdir.

Milli İrade Platformu olarak; canları pahasına mücadeleye devam eden tüm kamu görevlileri ve sivil vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunuyor, hayatını kaybeden kardeşlerimize Rabbimizden rahmet diliyoruz. Her hal ve şartla ülkemizin ve milletimizin yanında olduğumuzu, yanan ormanlarımızın yeniden yeşertilmesi için üzerimize düşen görevi yerine getireceğimizi kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.

Mustafa ARSLAN

Milli İrade Platformu İl Sorumlusu

Yorumlar (0)
banner659
11
açık
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 25 Eylül 2021
İmsak 05:19
Güneş 06:41
Öğle 12:55
İkindi 16:18
Akşam 18:58
Yatsı 20:15