Türkiye Lıquı Moly Motokros Şampiyonası Sıralama Yarışlarıyla Başladı

Türkiye LIQUI MOLY Motokros Şampiyonası, zaferin şehri Afyonkarahisar’ımızda sıralama

AFYONKARAHİSAR 10.04.2022, 01:39
Türkiye Lıquı Moly Motokros Şampiyonası Sıralama Yarışlarıyla Başladı

Türkiye Lıquı Moly Motokros Şampiyonası Sıralama Yarışlarıyla Başladı

Türkiye LIQUI MOLY Motokros Şampiyonası, zaferin şehri Afyonkarahisar’ımızda sıralama yarışları ile başladı. Sezonun açılış yarışı Belediyemizin destekleri, Anadolu Motor ve Doğa Spor Kulübünün organizasyonuyla düzenleniyor.

Motor sporlarında sezon, spor şehri Afyonkarahisar’da başladı. Büyük Taarruz Zaferi’nin 100. yıl etkinlikleri kapsamında Afyon Motor Sporları Merkezi’nde koşulacak sezonun ilk ayak yarışları Motor Sporları Merkezinde start aldı. Şampiyonanın ilk gününde serbest ve sıralama antrenmanları yapıldı. Yüksekliği 6 metreyi bulan atlayışların gerçekleştiği sıralama yarışlarında sporseverler, heyecanlı anlara şahit oldu.

MOTOR SPORLARINDA SEZON AÇILDI

Sezonun ilk ayak yarışlarına; İstanbul, Ankara, İzmir, Muğla, Antalya, Aydın, Adana, Sakarya, Mersin, Kocaeli ve Bursa başta olmak üzere birçok ilden sporcu katılım sağladı. Barış için “Temiz Spor Günü”ne de dikkat çeken (Play True Day for Peace) Türkiye LIQUI MOLY Motokros Şampiyonası; MX1, MX2, MX2 Junior, MX, 85cc, 65cc, 50cc, Senior ve Veteran sınıflarında mücadele veriyor.

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in destekleri ile Büyük Taarruzun 100. yılı kapsamında düzenlenen bu büyük organizasyon 10 Nisan Pazar günü sona erecek.Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Büyük Taarruz Zaferi’nin 100. yılı etkinliklerini Türkiye Motokros Şampiyonası ile birlikte başlattıklarını belirterek, “Bu sene birbirinden farklı ve güzel organizasyonlarımızla hem gençlerimizle buluşacağız hem de tüm Türkiye’yi gizemli şehrimiz Afyonkarahisar’da bir araya getireceğiz. Afyonkarahisar’daki tesislerimiz, birçok sporcuyu şehrimize çekiyor. Türk motor sporlarına ciddi bir altyapı desteğimiz var. Burada hazırlanan sporcuları Balkan, Avrupa ve dünya şampiyonalarında görmek bizi ayrıca mutlu ediyor. 2022’yi, Büyük Taarruz’un 100. yılına uygun etkinliklerle donatılmış bir sene olarak planladık. Hemen hemen her ay bir festivalle Afyonkarahisarlıları ve sporseverleri buluşturmaya gayret edeceğiz. Başarılı ve yürekli sporcularımızı, tüm misafirlerimizi bu kadim şehirde ağırlamaktan büyük gurur duyuyorum. Tüm sporcularımıza da yürekten başarılar diliyorum” diye konuştu.

Yorumlar (0)
26
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 25 Mayıs 2022
İmsak 03:47
Güneş 05:32
Öğle 13:00
İkindi 16:53
Akşam 20:18
Yatsı 21:55