Türkiye, Albikere.com’u Tanıyor

AFYONKARAHİSAR 28.06.2022, 15:15
Türkiye, Albikere.com’u Tanıyor

Türkiye, Albikere.com’u Tanıyor

Afyonkarahisar’dan çıkan ve Türkiye’nin markası olma yolunda ilerleyen albikere.com, Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü tarafından video konferans yöntemiyle düzenlenen eğitimlerde, Türkiye’nin önde gelen e-ticaret şirketleri ile birlikte yer alıyor.

Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü tarafından kadın kooperatifleri ve İl Ticaret Müdürlerinin de katılımıyla video konferans aracılığıyla Türkiye genelinde e-ticaret eğitimi veriliyor.

Bu eğitim kapsamında Türkiye’nin önde gelen e-ticaret siteleri n11, Hepsiburada, Aliexpres, Trendyol ile birlikte, Afyonkarahisar’da doğan ve Türkiye’nin yeni markası olan albikere.com e-ticaret sitesi eğitimlerin tamamına katılıyor.

Bu güne kadar Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak, Bolu, Düzce, Çankırı, Kastamonu, Sinop, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Kilis, Adıyaman, Osmaniye il ve ilçelerinde bulunan kadın kooperatiflerine sunum yapıldı. Bu sunumlarda albikere.com e-ticaret sitesinin kuruluş amacının kadın kooperatiflerine destek olmak ve buradan elde edilecek gelirin de ihtiyaç sahibi başarılı öğrencilere burs olarak verildiği özellikle anlatıldı.

Eğitimlerde kadın kooperatiflerine sunumları yapan Afyon Eğitim Vakfı Genel Sekreteri Murat Diker, albikere.com’un 2021 yılında Afyonkarahisar Valiliği ile Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası desteği ile kurulduğunu belirtiyor. Diker, albikere.com’un diğer alışveriş sitelerinden en büyük farkının kâr amacı gütmeyen çift yönlü bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu vurguluyor ve henüz mağaza açmamış kooperatifleri mağaza açmaya davet ediyor.

.

Yorumlar (0)
12
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?
Namaz Vakti 08 Ekim 2022
İmsak 05:32
Güneş 06:53
Öğle 12:51
İkindi 16:04
Akşam 18:38
Yatsı 19:54