Tüm Halkımızı “Kalpleri Buluşturma Yürüyüşüne” Bekliyoruz

Afyonkarahisar Belediyesi 11 Ayın Sultanı Ramazan Ayı hazırlıklarını tamamladı.

AFYONKARAHİSAR 31.03.2022, 11:50
Tüm Halkımızı “Kalpleri Buluşturma Yürüyüşüne” Bekliyoruz

Tüm Halkımızı “Kalpleri Buluşturma Yürüyüşüne” Bekliyoruz

Afyonkarahisar Belediyesi 11 Ayın Sultanı Ramazan Ayı hazırlıklarını tamamladı. Zafer Meydanı bu yıl Ramazan Ayı’nda tarihi bir etkinliğe ev sahipliği yapacak.Mübarek Ramazan Ayı’nın maneviyatını yaşatacak programlar düzenleyecek olan Afyonkarahisar Belediyesi bu yıl kuracağı kardeşlik sofraları, çocuklarımıza özel etkinlikler ve bu ayın manevi huzurunu yansıtan dolu dolu etkinliklerle hemşehrilerimizi aynı çatı altında buluşturacak.

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in talimatlarıyla düzenlenecek etkinlikler yarın (1 Nisan Cuma) Cuma namazını müteakip İmaret Camii’nden şehrimizin kalbi Zafer Meydanı’na “Kalpleri Buluşturma Yürüyüşü” ile başlayacak. Bir ay boyunca düzenlenecek programlar kapsamında ünlü isimlerin şehrimizde ağırlayacakken, ilahi dinletileri, ikindi sohbetleri, özel buluşmalar, söyleşiler, ikramlar ve özel yayınlar yapılacak.

Tüm vatandaşlarımızın Ramazan Ayı’nı kutlayan Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, yaptığı değerlendirmesinde "Rahman ve mağfiretle dolu Ramazan Ayını dolu dolu geçirmek için çalışma yaptık. Tüm hemşehrilerimin Ramazan aylarını şimdiden tebrik ediyorum. Huzur dolu bir ibadet geçirmelerini yüce Rabbimizden niyaz ediyorum. Bu yıl programımız ikindi namazı sonrası, iftar sonrası ve teravih namazı sonrası olarak üç bölüm halinde olacak. Zafer Meydanımızda ikindi namazı sonrası ikindi sohbetleri, semazen gösterileri, musiki konserleri, İftar sonrası gölge oyunları, yeniçeri gösterileri, çocuklarımıza yönelik geleneksel oyunlar yer alacak.Zafer Meydanında konserler, tiyatro oyunları, çocuklara yönelik gösteriler, söyleşiler, Kur’an- ı Kerim Tilaveti, Hacivat Karagöz oyunları olacak. Bu minvalde vatandaşlarımızın, gençlerimizin ve çocuklarımızın Ramazan’ın maneviyatını ve ruh halini yaşamaları için çok güzel program hazırladık. Hemşehrilerimiz her gün ikindi namazından sonra meydanımızda yapılacak etkinliklerden faydalanabilir. Her yıl olduğu gibi bu yılda halkımızla bir araya gelerek iftar yapacağız. Hedefimiz tüm kardeşlerimizin huzur dolu bir ramazan geçirmesidir. Ramazan Afyonkarahisar’da yaşanır. Tüm hemşehrilerimi yapacağımız etkinliklere katılmaya davet ediyorum." dedi.

Yorumlar (0)
26
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 25 Mayıs 2022
İmsak 03:47
Güneş 05:32
Öğle 13:00
İkindi 16:53
Akşam 20:18
Yatsı 21:55