Toplu Sözleşme Görüşmelerinde Mutlu Son

Afyonkarahisar Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında devam eden Toplu İş Sözleşmesine

AFYONKARAHİSAR 25.04.2022, 18:33
Toplu Sözleşme Görüşmelerinde Mutlu Son

Toplu Sözleşme Görüşmelerinde Mutlu Son

Afyonkarahisar Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında devam eden Toplu İş Sözleşmesine ilişkin görüşmeler tamamlandı. Toplu görüşmelerde varılan uzlaşmaya ilişkin protokol, Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek ile Belediye-İş Sendikası Afyonkarahisar Şube Başkanı Yücel Şahin arasında imzalandı.

“YAKLAŞIMINDAN DOLAYI BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Sözleşmenin hayırlı olmasını temenni eden Belediye-İş Sendikası Afyonkarahisar Şube Başkanı Yücel Şahin, “YÜNTAŞ ve AFBELSAN bünyesinde çalışan kardeşlerimizin ücretleri, yaptığımız görüşmeler neticesinde ilk altı ay 5 bin 250, ikinci altı ay ise 400 liralık bir artışla 5 Bin 650 lira olacak. Bu yaklaşımından dolayı Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e çok teşekkür ediyorum. Toplu sözleşme görüşmelerinin Belediyemize, çalışanlarımıza ve sendikamıza hayırlı olmasını diliyorum. En iyi sözleşme masada biten sözleşmedir.” dedi.

“GERİYE DÖNÜK FARKLARI EN KISA ZAMANDA ÖDEYECEĞİZ”

Sözleşmenin hayırlı ve bereketli olmasını temenni eden Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek ise “Türk-İş’e bağlı Belediye-İş Sendikamızla imzalamış olduğumuz sözleşmenin hayırlı ve bereketli olmasını temenni ediyorum. YÜNTAŞ ve AFBEL-SAN bünyesinde çalışan hizmet alım işçisi personelimizin maaşlarına ilk 6 ay için belirlediğimiz 5 bin 250 TL’ye ilave olarak Temmuz ayından itibaren yaklaşık %7,5 (400TL) tutarında bir iyileştirme yapıyoruz. Geriye dönük maaş farklarını da en kısa zamanda personelimize ödeyeceğiz. Alın teri ile ekmeğini kazanan işçilerimizin her zaman yanlarındayız. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Yorumlar (1)
İsmail Ümit 3 hafta önce
Adalet istiyoruz. Özel sektörde çalışan asgari ücret alıyor, belediyedeki aynı işi yapmıyor mu?
6
kapalı
Günün Anketi Tümü
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Afyonkarahisar'a raylı sistem yapılmalı mı?
Namaz Vakti 20 Mayıs 2022
İmsak 03:53
Güneş 05:35
Öğle 12:59
İkindi 16:52
Akşam 20:14
Yatsı 21:49